Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Prepojenia SaS na stranu SMER a zákazky za milióny EUR


Sloboda a Solidarita , Smer

0€

06/2017

Sulík robil poradcu aj Počiatkovi (SMER-SD), aj Miklošovi (SDKÚ). Toto však nie je jediné prepojenie SaS na SMER.

Treťou najvyššie postavenou osobou na kandidátke SaS je Jana Kiššová, má 41 rokov.V roku 2014 sa stala podpredsedníčkou strany SaS. Od februára 1995 pôsobila v spoločnosti ASSET spol. s r.o., najskôr ako dokumentaristka a manažérka pre dokumentáciu, neskôr ako manažérka pre dokumentáciu a vzdelávanie a od marca 2004 do mája 2008 ako personálna riaditeľka spoločnosti. Presne v tom čase bola členkou predstavenstva tejto spoločnosti (už premenovanej na Asseco) bývalá vysokopostavená SMERáčka: Edita Angyalová.
Tu môžme vidieť Angyalovú s vrcholnými SMERákmi.


Edita Angyalová je homosexuálne orientovaná, s touto orientáciou je pomerne veľa predstaviteľov vo vrcholných pozíciach SMERu, o čom písal v máji 2017 Martvoň (SMER).Krátko po skončení pôsobeni Kiššovej v tejto firme, v roku 2009 Kiššová so Sulíkom založili stranu SaS.

Zhodou náhod v spoločnosti Asseco vo vedení figuruje aj Tomáš Osuský. V akom vzťahu sú Tomáš a Peter Osuský/SaS, OKS/? Podobnosť asi nie je čisto náhodná:

Firme Asseco výrazne stúpol podiel zakáziek so štátom práve za vlády SaS v roku 2011 a potom pokračoval. Darí sa im doteraz. Obchody so štátom za milióny EUR. Týždeň písal, že firma je blízka oligarchovi spájanému so SMERom - Brheľovi.:
https://www.tyzden.sk/casopis/17223/dividendy-oligarchu-brhela-ii/

Výpis najväčších zákaziek firmy Asseco:Viac tu:
Tu su zákazky tejto firmy so štátom za milióny EUR:
https://www.crz.gov.sk/index.php?ID=2171273&order=22&art_zs2=asseco&art_predmet=&art_ico=&art_suma_zmluva_od=100000&art_suma_zmluva_do=&art_datum_zverejnene_od=&art_datum_zverejnene_do=&art_rezort=0&art_zs1=&nazov=&art_ico1=

Za zmienku stojí aj Ing. Juraj Filo s desiatkami firiem v orsr.sk.
https://www.etrend.sk/technologie/asseco-solutions-povedie-exposlankyna-edita-angyalova.html
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=23517&SID=2&P=1
http://www.orsr.sk/hladaj_osoba.asp?PR=Filo&MENO=Juraj&SID=0&T=f0&R=1
https://www.tyzden.sk/casopis/17223/dividendy-oligarchu-brhela-ii/