Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Sulíkovi vadila socha Svätopluka v Bratislave aj dvojkríž


Sloboda a Solidarita

0€

07/2015

Sulíkovi a jeho SaS prieskumné agentúry umelo dvíhajú preferencie. Pritom objektívne SaS urobila kvantum prešľapov po voľbách a je zrejme, že preferencie jej klesajú a nie rastú.

Veľa Slovákov má krátku pamäť a aj preto sa Sulík začal hrať na národovca. Pritom v minulosti mu všetky veci spojené so Slovenským národom priam vadili. Jednou z nich bola aj socha Svätopluka. Sochu Svätopluka na Bratislavskom hrade vytvoril významný slovenský umelec a sochár Ján Kulich. Na podstavci je plaketa s nápisom Svätopluk a označenie Kráľ starých Slovákov. Na podstavci je tiež citovaný začiatok textu buly Industriae tuae pápeža Jána VIII., ktorú Svätoplukovi poslal v roku 880! Všetko nasvedčuje čulým diplomatickým vzťahom medzi Veľko-Slovenskou ríšou a Byzanciou a neskôr aj Rímom.

Po verdikte predsedom NRSR zriadenej komisie a ignorovaní oponentov, sa vtedajší predseda parlamentu Richard Sulík, vo vláde Ivety Radičovej, rozhodol odstrániť zo štítu sochy Kráľa Svätopluka dvojkríž, symbol kresťanstva a Cyrilo-Metodskej tradície. „V októbri 2010 na podnet predsedu Národnej rady Slovenskej republiky Richarda Sulíka, autor sochy Ján Kulich, prekryl rovnoramenný dvojkríž na štíte sochy kovovou puklicou. Sulík túto úpravu vysvetlil ako zabránenie vzbudzovania asociácií dvojkríža na štíte so znakom Hlinkovej gardy“.

Socha Svätopluka vadila všetkým protislovenským živlom prepojeným na mimovládky a sionizmus. Jedným z nich bol aj Kalmus, verný priateľ Kisku, Matoviča, Sulíka, zamestnancov denníka N - ten na protest prišiel v červenej boxerskej súprave. Škoda, mohol radšej zaimitovať svoju schopnosť riadiť auto v močiari:


A Sulíkovi a jeho slovám o tom, že je narodovec môže veriť len nie plne kompletný človek. O tom, ako mu záleží na Slovenskom národe svedčí táto fotka:Kalmus a jeho priatelia:http://meapatria.sk/politika/esto-memor-pan-sulik/#more-2140