Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Film Únos - divadlo štandardných politikov za peniaze daňových poplatníkov?


Smer , Sloboda a Solidarita , Slovenská Národná Strana

0€

08/2017

Film únos bol natáčaný už od roku 2010, vtedy bol Fico vo vláde s HZDS. Paradoxne proti HZDS a Mečiarovi je film namierený. Mečiar sa vyjadril, že o tom, že Fico na neho kuje takéto plány nevedel.

Firma, ktorá stoji za filmom Únos je JMB Film & TV Production Bratislava patrí Milanovi Stráňavovi.

Milan Stráňava - spolu s Kiskom:Stráňava už má podvody za sebou. Zobral od STV okolo 300 000 Eur (okolo 9 000 000 SK). Na rozprávku, ktorej natáčanie ani nezačalo a Stráňava si u STV prácu vyfakturoval. Na podvod a spreneverenie peňazí ukazujú aj výsledky kontroly, ktorú vykonávalo ministerstvo kultúry. STV tresntne oznámenie odmietla podať. Ministrom kultúry v tom čase bol Krajcer (SaS)
Viac tu: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/media/1254748-kam-zmizely-penize-stv-na-cesko-slovenskou-pohadku

Stráňavovej firme sa darilo za každej vlády, je jedno či išlo o pravicu alebo ľavicu. Tu vidieť viaceré obchody so štátom v hodnote miliónov EUR, pričom samozrejme išlo o peniaze občanov SR:V crz.gov.sk sú zmluvy od roku 2011 udávané v hodnote 0 EUR. Avšak po ich stiahnutí vidíte, že neboli za 0, ale tiež za tisíce EUR. A kedže práca na Únose bola dobrá, tak asi preto firma dostala ďalšiu zakázku na natáčanie filmu o Štefánikovi - Generál, sumu 1 200 000 EUR (za vlády SNS, SMER-SD, Most-HÍD).

O tom, prečo sa tak darí Straňavovej firme obzvlášť za SMER-SD pochopíte, keď pôjdeme do minulosti. Do čias, keď Stráňava spolupracoval s ľuďmi zo SMER-SD. A nie s hocikým, Stráňava na filme Jánošik spolupracoval s akciovkou Jánošik, kde figuroval Glváč, Ondruš a Flašík. Projekt Jánošík sa však do kín nikdy nedostal, a to aj napriek tomu, že od ministerstva kultúry a štátneho fondu dostala Koliba 22,5 milióna korún, vyfakturovaných z nich bolo 19 miliónov. Štátu sa peniaze nikdy nevrátili. Tu vidieť, že podvodov počas jeho éry bolo viac. Výsledkom bolo obratie občanov SR.
Stráňavova firma Promea bola navyše v minulosti spojená s Istropolitanou D´Arcy, pre ktorú pracoval kedysi minister kultúry Marek Maďarič. Istropolitana bola v rokoch 2005 až 2010 spoločníkom Promei. Maďarič pre ňu pracoval ako reklamný textár dva roky – 1999 až 2000. Maďarič je aktuálne (2017) minister kultúry SR, ktoré bohato dotuje aktivity Stráňavu aj samotný film Únos.
Viac tu: http://dennik.hnonline.sk/slovensko/540019-producent-stranava-robil-na-janosikovi-s-flasikom-a-glvacom
Flašík je zakladateľ SMERu a veľmi blízky priateľ Borisa Kollára. A preto si Kollár nenechal újsť premiéru SMERáckeho filmu únos. Podivné financovanie tvorcu tohto filmu a v minulosti podiel na zaplatených a nerealizovaných dielách nevadil nikomu z opozície a všetci ho horlivo vítali, vrátane Matoviča, Nicholsonovej (SaS), Bugára(Most-Híd), Hlinu, Hrnčiar(Most-HÍD).

http://dennik.hnonline.sk/slovensko/438921-rozpravka-stala-stv-300-tisic-no-nie-je-film-ani-peniaze

1.8.2017


http://www.teraz.sk/fotodennik/premiera-filmu-unos/194565-fotografia.html
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/media/1254748-kam-zmizely-penize-stv-na-cesko-slovenskou-pohadku
http://dennik.hnonline.sk/slovensko/438921-rozpravka-stala-stv-300-tisic-no-nie-je-film-ani-peniaze