Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Využil SMER Viliama Fischera na ubratie hlasov Kiskovi?


Smer , Zmena Zdola

0€

03/2014





Hovorí sa, že Smer využil Fischera v prezidentských voľbách na odobratie hlasov Kiskovi. O čom podľa Čas.sk svedčí aj prítomnosť Fischera na mitingu SMERu.

Tradičné masové stretnutie, ktoré organizuje Robert Fico pod hlavičkou Medzinárodného dňa žien, malo tentoraz veľmi netradičného návštevníka. Jeho sobotný rival v prezidentských voľbách a uznávaný lekár Viliam Fischer sa na ňom vraj ocitol nedopatrením. „Mám rád hudbu a ľudovú muziku a som dosť dobrý spevák. Bol som však prekvapený, keď prišiel pán premiér, lebo som prišiel na hudbu,“ prekvapil svojou odpoveďou na otázku, čo robí na mítingu pre ženy jeho volebného rivala. So svojím kamarátom sa vraj chceli len zabaviť na kapelách, ktoré majú radi. „Nevedel som, že je to akcia Smeru. Pozval ma jeden známy,“ kajal sa Fischer.

V deväťdesiatych rokoch podporoval HZDS. Zúčastňoval sa aj mítingov na Pasienkoch. Za HZDS kandidoval vo voľbách v roku 1998,[16] kde figuroval na 135. mieste kandidačnej listiny. Ako o prezidentskom kandidátovi o ňom HZDS uvažovalo už v predošlých voľbách, ale nakoniec sa ním stal Milan Melník. Fischer sa pred parlamentnými voľbami v roku 2012 stal súčasťou vedúcej trojice strany Jána Budaja Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska. Strana získala 1,29% platných hlasov a do parlamentu sa nedostala.


https://sk.wikipedia.org/wiki/Viliam_Fischer
http://www.cas.sk/fischer