Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Lunter je sobotistom (adventista 7.dňa) a aj tam mal problémy s plnením finančných záväzkov


Smer , Obyčajní ľudia

09/2017





Lunter je adventista, tí svätia sobotu. Sú síce vedení ako cirkev avšak vykazujú mnohé prvky sekty, nakoľko ide o pomerne uzatvorenú skupinu pred verejnosťou. Je tam veľké prepojenie s politikou a peniaze zohrávajú vo vedení obrovskú úlohu, ktorá je v kontraste s ich učením. Odchod zo skupiny je problematický a členovia sa skladajú na beh cirkvi. Adventistickú cirkev zakladal americký baptista Miller. Na internete je mnoho negatívnych článkov, ktoré hovoria o cielenej manipulácií psychiky členov. Zaujímavé informácie dostanete, keď si pozriete vedúcich členov tejto cirkvi a čo všetko vlastnia, kde figurovali. Mnohí o tejto cirkvi hovoria, že jej cieľom je rozvrátiť kresťanstvo - to je pozorovateľne pri nátlakoch ak si berie kresťan adventistu... Taktiež došlo k rozpadom mnohých rodín následkom vstupu jedneho člena rodiny do tejto cirkvi.

O Kiskovi sa tvrdilo, že je scientológ a po jeho výhre sa scientológom začalo viac dariť. Voľby za župana v BB kraji vidia ako úspech aj adventisti a ich cirkev. Ak sa stane županom ich kandidát, môžme očakávať väčšiu podporu tejto cirkvi v BB kraji, aj napriek tomu, že má v porovnani s kresťanmi mizivé percento členov.

Lunterová firma Alfa bio je reklamovaná na viacerých stránkach cirkvi adventistov: CASD:



Lunter je aj na úvodnej stránke adventistov BB kraja:



Lunter má tým oproti ostatným kandidátom výhodu obrovskej pomoci od členov cirkvi adventistov, ktorí mu robia kampaň bezplatne. Tým paradoxne vznikne v BB kraji, ktorý je silne kresťanský, že ho ovládne cirkev adventistov. Ďalšim problémom, ktorý tu hrozí je obrovské riziko korupčného správania. Pre sekty a podobné male cirkvi je typické dohadzovanie si kšeftov jednotlivým členom a tým zvýhodňovanie pred ostatnými vierovyznaniami. Taktiež cirkev adventistov je silne viazaná na zakladajúci štát - USA.. Sám Lunter sa netají svojimi začiatkami, kde mu pomohli americké firmy.

Keď si dáte do google: CASD Lunter, tak vám vyskočí odkaz na dlh Lunterovej firmy Alfa bio voči CASD:



Poďme však k Lunterovi. Títo adventisti majú neoficiálne fórum, kde oficiálna cirkev neprispieva. Prispela len v prípade, keď sa na fóre písalo o Lunterovi a jeho nesplnených záväzkov voči cirkvi adventistov.
Citácia z príspevku na fóre:






http://acos.tym.sk/ine-f8/peniaze-vladnu-svetom-i-cirkvou-t535.html
http://granosalis.cz/modules.php?name=News&file=print&sid=11426
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/apostolska-cirkev-je-to-sekta/
https://www.youtube.com/watch?v=faFdPfG0moI