Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Výrub lesov v chránených oblastiach, lesy podľa obyvateľov skupujú prevažne Rakúšania


Smer , Most - Híd , Slovenská Národná Strana

0€

10/2017

Dostali sme informácie od viacerých občanov, že v oblasti Lazy pod Makytou dochádza k intenzívnemu výrubu lesov. Tento výrub údajne vykonáva rakúsky vlastník. Stromy sú odvážané do Rakúska. Vrcholom je, že aby sa ťažba urýchlila tak sa v lesoch budujú asfaltové a iné cesty.

Nepríjemným faktom ostáva, že ide o chranenú krajinnú oblasť Kysuce, kde sa nachádza mnoho chranených zvierat. Výrubom dochádza k úhynu a narušeniu prostredia pre život týchto zvierat. Taktiež dochádza k zhoršovaniu životných podmienok občanov, riziká povodní, zosuv pôdy, globálne otepľovanie....
Ide o územie spadajúce pod Trenčiaský kraj, ktorý vedie kandidát SMER-SD - Jaroslav Baška. Podobne ostatní poslanci v kraji sú vo väčšine SMER-SD. SMER-SD je priamo cez svojho ministra hospodárstva prepojený na výrub a vývoz dreva do zahraničia. Je nutné toto zastaviť a tých čo sa podieľajú na rabovačke už nevoliť. Ich výhovorky, že na to nemajú dosah sú márne.


Média vlastnené západnými firmami toto tajá, taktiež to nevadí EÚ hrajúcej sa na ekológiu. Bolo by zaujímavé porovnať pozitíva EÚ a tým aj rozlohu lesov v SR pred vstupom do EÚ a po vstupe do EÚ. Som presvedčený, že vstupom do EÚ poklesla rozloha našich lesov minímalne o 20-30% ak nie viac.

Zákonná ochrana bola územiu poskytnutá v roku 1984 vyhlásením Chránenej krajinnej oblasti Kysuce. Územie európskeho významu sa nachádza v Javorníkoch a je nazvané podľa rovnomennej Prírodnej rezervácie Čertov, ktorá bola vyhlásená 23.03.1993 vyhláškou MŽP SR č. 83/1993 Z. z. s výmerou 84,62 ha.

Je nevyhnutné to už začať seriozne riešiť. Osloviť starostu a ochranarov lesov, ak to nebude mať efekt treba na to upozorniť protestom. Ľudia z danej oblasti sú radšej ticho, kedže sa boja o prácu. Prácu majú vďaka týmto výrubom...lebo štát im inú zabezpečiť nevie.

Starostom obce je JUDr. Ján Mičic:
Kontakt: 0915 709 997
Email:
obeclazypodmakytou@stonline.sk
info@lazypodmakytou.sk
starosta@lazypodmakytou.sk

Lesy SR:
lesysr@lesy.sk
+421 48 4344 111
radovan.mikas@lesy.sk

http://www.lesy.sk/showdoc.do?docid=1423&id=7
https://www.tsk.sk/trenciansky-samospravny-kraj/poslanci.html?page_id=173