Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Deštrukcia nemocníc a následne odpredanie finančným skupinám? Je na rade vojenská nemocnica v Ružomberku?


Smer , Slovenská Národná Strana , Most - Híd

0€

02/2018

Ing. Peter Rendek v roku 2011 nastúpil ako krízový riaditeľ s cieľom riešiť zadĺženú nemocnicu v Považskej Bystrici. Súčasne však pracoval aj ako technický námestnik v jednej z Bratislavských nemocníc. Rendek pochádza zo Žarnovice, v minulosti pracoval pre firmy prepojené na finančnú skupinu Penta. Za čias, čo bol v Považskej nemocnici riaditeľom došlo k spoplatneniu parkovania, ešte väčšiemu zadĺženiu nemocnice.

Rendek počas funkcie riaditeľa sa v nemocnici v Považskej Bystrici zdržiaval minimálne. Už za jeho čias bol námestnikom lekárov a druhou najvyššou osobou v nemocnici MUDr. Igor Steiner (poslanec VÚC za stranu SMER-SD, rovnako aj primátor Považskej Janas). Rendek sa stal riaditeľom v čase, keď Trenčianský kraj viedol Baška (SMER-SD).

O Rendekovi sme písali už tuto:
http://www.idemvolit.sk/697-kauza/idu-smeraci-predavat-nemocnice-v-trencianskom-samospravnom-kraji?/

Z Považskej Bystrice, ktorá je zadľžená až po uši Rendeka presunili do vojenskej nemocnice v Ružomberku. Tu sa stal riaditeľom od 1.9.2016.
https://vzdravotnictve.sk/riaditelom-vojenskej-nemocnice-ruzomberku-p-rendek/ Na funkciu riaditeľa dosadil Rendeka minister obrany SR za stranu SNS - Peter Gajdoš. Aj na základe tohto kroku možno hľadať dosah Penty nielen na opozíciu (SaS), ale aj vládne strany (SNS, SMER-SD).

O Rendekovi sa šušká, že kde vstúpi tak tam nastane zmocnenie sa nemocnice finančnými skupinami. Jeho cieľ je pravdepodobne zadĺženie a narušenie funkcie nemocníc. V Považskej Bystrici sa mu to podarilo, tam je akútny nedostatok lekárov a zdravotných sestier a vzhľadom na nízke platové podmienky a náročnosť práce sa tam noví hlasia len ojedinele a po pár mesiacoch odídu.Peter Rendek, druhý zprava. Vedľa neho MUDr. Igor Steiner, súčasný riaditeľ NsP Považská Bystrica, poslanec za stranu SMER-SD.

V Ružomberku svoju funkciu pravdepodobne splnil, nakoľko len rok po jeho nástupe sa nemocnica otriasa v základoch. Sú aj úvahy o jej zrušení, alebo odpredaji. Pritom nemocnica bola viackrát ocenená INEKOm ako najlepšia na Slovensku.
http://www.idemvolit.sk/697-kauza/idu-smeraci-predavat-nemocnice-v-trencianskom-samospravnom-kraji?/

V lete 2017 Rendeka vystriedal v lete 2017 MUDr. Peter Lofaj, ktorý pôsobil dovtedy v Bratislave.MUDr. Peter Lofaj
Viacerí prispievatelia a výsluhoví dôstojníci sa vyjadrili, že sa chystá privatizácia tejto prosperujúcej nemocnice eventuálne zrušenie.
http://www.bezpzlozky.eu/2017/11/konci-uvn-ruzomberok/

Zamestnanci hovoria o strachu a neurčitej budúcnosti. Verejne o situácii v nemocnici majú strach hovoriť, boja sa prepustenia.https://www.zzz.sk/clanok/11472-riaditel-nsp-v-p-bystrici-je-zaroven-namestnikom-v-un-v-bratislave
http://www.bezpzlozky.eu/2017/11/konci-uvn-ruzomberok/
http://www.uvn.sk/o-nemocnici/5/Vyrocne-spravy
https://www.etrend.sk/ekonomika/ziaden-riaditel-nemocnice-nie-je-posvatna-krava-hovori-sef-najlepsieho-statneho-zariadenia-2.html