Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Pellegrini býva v hniezdočku pod Slavínom


Smer

9 500 000€

06/2015

Predseda parlamentu stavil na súkromie, a to so značkou najvyššieho stupňa. Jeho obydlie je na konci spleti uličiek neďaleko kalvárie. Rodený Banskobystričan tu žije v novostavbe obohnanej plotom a na konci slepej uličky s výstražnou tabuľou Súkromný pozemok, vstup zakázaný.

Priemerné nájomné v Pellegriniho dome podľa inzerátov realitných kancelárií kolíše od 1,4 do 2-tisíc eur za mesiac. Šéf parlamentu má zrejme šťastie, pretože za trojizbový byt platí 850 eur plus energie. Podľa Dorčáka majiteľ nehnuteľnosti zariadil byt Petra Pellegriniho jednoduchým nábytkom z obchodného reťazca Ikea.

Štvorpodlažné sídlo, kde našiel útočisko aj šéf Národnej rady Pellegrini, vlastní eseročka Gold Invest. Jej polovičným majiteľom je podnikateľ Ivan Feješ. Bratislavskej župe na čele s vtedajším županom Vladimírom Bajanom predal pozemky na multifunkčnú halu Danube Arena v bratislavskej Petržalke za stonásobne vyššiu cenu, ako bola jej účtovná hodnota, a to za 287 miliónov v starej mene (9,5 milióna eur). Bajan však odmieta, že pomáhal pri tomto obchode.


http://www.pluska.sk/plus-7-dni/ludia/co-je-on-horsi-ako-fico-pellegrini-byva-hniezdocku-pod-slavinom.html