Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Tom Nicholson - prepojený na 2 najväčšie vraždy v SR (Valko, Kuciak), hlavná postava Gorila protestov


Nova , Obyčajní ľudia

0€

03/2018

Viacerí prvýkrát spoznali meno Tom Nicholson až počas Gorila protestov.
Zhodou náhod aj tu bol Nicholson v kontakte s osobou bývajúcou v byte, odkiaľ sa odpočúvalo. A stal za odhalením tejto kauzy, i keď podklady mal v tej dobe aj Lipšic a Sulík.
Nicholson bol zhodou náhod aj blízko ďaľšej veľkej a doteraz neobjasnenej vraždy - právnika Válka. Nicholson ho učil angličtinu a bol pravdepodobne poslednou osobou v deň vraždy, s ktorou Valko komunikoval.


Valko s Miklošom

Valkov pohreb: Znova Nicholson (vľavo hore), Mesežnikov, Bútora(Kiskov poradca), Sulík, Radičová. Paradoxne Valko bol zavraždený počas vlády tých, ktorí dnes chcú pád vlády po vražde novinára, vtedy nechceli. Pri vláde bola SDKÚ-DS, SaS, KDH, Most-híd.Nicholson Valkovi pred smrťou volal, aby si dohodli ďalšiu hodinu potom, čo sa niekoľko týždňov nevideli. Valkova dcéra Jana na polícii uviedla, že Nicholson mohol vedieť dôležité skutočnosti, ktoré mohol odovzdať jej otcovi. Paradoxne vtedy bol policajným prezidentom Spišiak, ktorý má veľmi blízko k Lipšicovi a obaja vystupovali aktívne na Gorila protestoch spolu s Nicholsonom.

Valko mal osobné styky so slovenským podsvetím, či už to boli PIťovci, alebo Steinhubel (Kollárov partner). S PIťovcami sa dobre poznal od roku 2007 aj Nicholson. Bol právnikom prepojeným na strany stojáce za privatizáciami (SDKÚ, KDH).

Zhodou náhod bol Nicholson v styku so zavraždeným novinárom Kuciakom. Materiály, ktoré mu dal boli o prepojeniach strany SMER na taliansku mafiu. Tieto materiály dal Kuciakovi pár dni pred jeho vraždou. Nicholson sa potom vyparil do Kanady.

Paradoxne Gorila protesty, ktoré organizoval Peter Pčolinský (prepojenia na Lipšica cez brata a matku, aktuálne podpredseda SME Rodina) mali za cieľ položiť Ficovú stranu a oslabiť ju v ďalších voľbách. Záhadne aj protesty po vražde novinára majú za cieľ položiť Ficovú vládu. Nicholsonová bývalá manželka - Lucia Nicholsonová (SaS) hovorí o potrebe prevratu v tomto štáte.

Je to náhoda? Vyšetruje polícia Nicholsona?


Tento spravodajec západnej služby,potreboval z oficiálniť a stvrdiť svoj pobyt na Slovensku aj takým sobášom. Je video s Nicholsonovou, kde aj keď akože ironicky, ale pripomenie "za jedného som bola vydatá" otázka bola ohladne špionáže a spravodajskej služby. http://lipsic.blogspot.sk/

Na Nicholsona poukázal aj poslanec za SMER-SD - Ľuboš Blaha:
„...Vyšetrovanie údajne ukázalo, že obete vraha poznali a pozvali ho na kávu. Tým padá celá Nicholsonova udička o mafii, ktorou sa chcel vyzúriť na Smere. Ale nielen to. Ono to obracia pozornosť na tých, ktorí obete osobne poznali, čo je v prípade redaktora novín predovšetkým novinárska komunita, vrátane Nicholsona a ďalších, ktorých by obete pozvali domov na kávu. Akosi sa o tom v médiách nepíše (čím to bude?), ale dajako sa to celé obracia proti tým, čo doposiaľ lynčovali iných. Ešte raz - novinár Kuciak si zjavne na kávu nepozval domov talianskych mafiánov, ale niekoho zo svojho okruhu známych, ktorý tvoria predovšetkým novinári - ako to, že toto nikto z novinárov nerieši? Ide predsa o kľúčovú informáciu dňa...“
Luboš Blaha, 1. marca 2018https://domov.sme.sk/c/6989646/nicholsona-policajti-odpocuvali-pre-valka-zavrazdeneho-ucil-anglictinu.html
http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/slovensko/valko/nicholson-valko-trenoval-karate-aj-muza-z-podsvetia.html
https://www.tyzden.sk/casopis/14574/nicholson-pito-je-dobry-psycholog/