Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


"Organizátori" pochodu za slušné Slovensko časť druhá


Sloboda a Solidarita , Kresťanskodemokratické hnutie , Obyčajní ľudia , Most - Híd

03/2018

Peter NAGY a jeho manželka Katarína NAGY-PÁZMÁNY

Oboch spájajú aktivity v Živici, ktorá spravuje dva inštitúty – Sokratov a Komenského, práve nad týmto má „záštitu“ prezident Andrej Kiska a na jeho činnosť prispieva aj Veľvyslanectvo USA na Slovensku. K obom neziskovkám vedie vlákno Nadácie Pontis (napr. projekt Generácia 3.0), ale aj Nadácie Eset.
Milionári z ESETu stáli za vznikom Denník N, taktiež sú v pozadí strany Progresívne Slovensko. Výkonnou riaditeľkou Nadácie Pontis je Lenka Surotchak, jej manžel Jan Surotchak (narodený v USA) zas pôsobí od 2003 vo vplyvnom americkom think tanku Freedom House (Bratislava) ako člen expertnej komisie pre Trust Program Nadácie otvorenej spoločnosti. Juraj Hipš, zakladateľ a riaditeľ Centra environmentálnej a etickej výchovy Živica, ktorá spravuje Komenského, aj Sokratov inštitút taktiež informačný portál Čierna labuť sedí v správnej rade Nadácie otvorenej spoločnosti (NOS-OSF). Zhodou okolností sa vo februári nachádzal v USA a cestoval po „inšpiratívnych školách“.
Súhrou náhod Radoslav Sloboda (Sokratov inštitút), „neziskovky“ Amnesty International Slovensko, Nadácia otvorenej spoločnosti – Open Society Foundation, Iniciatíva Inakosť... sú pod výzvou „Odzvoňme násiliu na ženách – Podporme Istanbulský dohovor“ boj proti násiliu na ženách sa v celom dokumente používa, ako zámienka na celospoločenské zavedenie konceptu gender ideológie (Samotný koncept boja proti násiliu na ženách je dobrý, až na tú prísadu gender ideológie).
Peter NAGY, novinár, manažér natívnej inzercie v portfóliu denníka SME (SME Creative) a manažér natívnej reklamy vo vydavateľstve tohto denníka Petit Press . (Petit Press šéfuje Alexej Fulmek, ktorý je zároveň jedným z riaditeľov a členom predstavenstva Media Development Investment Fund MDIF, členom predstavenstva je aj Houston Spencer, ktorý je taktiež riaditeľ strategických operácii Open Society Foundations George Sorosa. V zozname investorov MDIF je preto logicky aj Open Society Foundations a Geosor Corp George Sorosa. V roku 1995 si SMEčko zabezpečilo vlastnú tlačiareň, úver si zobrali od spoločnosti Media Development Loan Fund (MDLF premenovanej na MDIF) do ktorej už od jej vzniku v roku 1995 lial milióny dolárov George Soros.
Peter NAGY a jeho manželka Katarína NAGY-PÁZMÁNY pod aktivitami Živice realizujú druhú v rámci Slovenska však najdôležitejšiu, prvú líniu – vzdelávanie a ovplyvňovanie vzdelávacieho procesu na školách, mládeže a študentov vo focuse Nadácie otvorenej spoločnosti. Všeobecne ide o ďalšie debatné formáty a názorové platformy „kritického myslenia“, tentoraz s putovným projektom oslovujúcim študentov „Ako rozvíjať kritické myslenie na školách”


http://sorosfiles.com/soros/2011/10/media-development-loan-fund.html#axzz59j81etvP
https://www.opensocietyfoundations.org/people/houston-spencer
https://www.mdif.org/about-us/investors/
http://ciernalabut.sk/autori/katarina-pazmany/
http://ciernalabut.sk/autori/rado-sloboda/