Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Maďariča nahradila vedúca klubu SMER-KDH a bojovníčka proti Kotlebovi


Smer , Kresťanskodemokratické hnutie

3/2018

Svoj rast v strane SMER-SD si Ľubica Laššáková pripravovala dlho. V Banskobystrickom kraji ako vedúca klubu SMER-SD a KDH poslušne plnila príkazy a bojovala aj proti Kotlebovi.

Prispela k zrušeniu financovania novín Náš kraj. Postarala sa o prekazenie všetkých plánov Kotlebu, tým, že pod jej vedením strany SMER-SD a KDH hlasovali v neprospech Kotlebových návrhov.

O tom, že bude ideálnou náhradou liberálne orientovaného Maďariča ako ministra kultúry, ktorý štedro podporoval komunitu LGBTI svedčí aj jej boj proti Kotlebovi v prospech Štúdia tanca.

Kotleba vystúpil voči dotácií divadla štúdio tanca, pretože jeho vystúpenia označil ako hanebné a poškodzujúce mládež. Napriek jeho odporu ho prehlasovali strany VÚC: KDH a SMER, ktorého poslanci na VÚC BB tvoria väčšinu. Človek by sa nečudoval, keby dané divadlo a predstavenia podporovala SaS, ale podpora sexistického a nemravného divadla stranami s kresťanskými hodnotami pride zvláštna. Schválili divadlu dotácie vo výške 150 000 Eur ročne. Pre porovnanie vláda SR schválila na podporu mladých rodín 35 000 Eur na rok 2016.

Laššáková paradoxne patrí aj medzi podporkyne majiteľky divadla štúdia tanca a taktiež hlavnej podporovateľký kampane Luntera, ktorému kampaň robila priamo jej dcéra Alžbeta Hájková.


Nahí hompáľajúci chlapi sú podľa Laššákovej novodobým umením.

Tu si môžte pozrieť umenie, ktoré podporuje nová ministerka kultúry Ľubiča Laššáková.


Zrušenú podporu Štúdia tanca chcela Laššáková riešiť priamo prechodom a financovaním tohto typu umenia priami ministerstvom kultúry SR, nakoľko Maďarič bol liberalizmu a LGBTI naklonený.

Divadlo so Sorosom v podaní Laššákovej je len zástierka, aby získala aj pozornosť alternatívy. Laššáková je však výber Kisku a jeho poradcov.

26.3.2018


http://www.idemvolit.sk/433-kauza/obrovske-peniaze-na-propagaciu-liberalneho-sexistickeho-divadla-studio-tanca/
https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/363827-festival-tanca-museli-pre-kotlebu-zrusit/
http://www.bystricoviny.sk/kultura/riaditelka-divadla-studio-tanca-v-zastupitelstve-budu-verejne-diskusie/