Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Matovič nakupuje privatizované pozemky aj od uväznených ľudí, pritom bojuje za Slušné Slovensko


Obyčajní ľudia , Smer

04/2018

BMG invest bol najväčší podvod v historií SR, podobne aj Horizon Slovakia. Občanov okradli o približne 62 000 000 000 SK. Mnohí Slováci prišli o celoživotné úspory a strechu nad hlavou. Väčšina zodpovedných je odsúdená. Vo februári 2018 ešte nebol v tejto kauze uväznený Jozef Majský Vlastnil niekoľko desiatok firiem, bol obvinený a 2-krát odsúdený za vytunelovanie nebankoviek. Za mrežami sa ocitol niekoľkokrát, po prvý raz v roku 2002. Neskorší súd v roku 2015 mu vymeral trest na 9 rokov, sudca ho však do basy neposlal, a tak si Majský behá po slobode. Jeho manželkou bola poslankyňa za HZDS.
Paradoxne tohto zločina média označujú ako kontroverzného podnikateľa. Taktiež uniká spravodlivosti za každej vlády. Napriek tomu, že prispel k okradnutiu tisícov Slovákov, jeho majetok nebol zhabaný a užíva si ho.
Majského syn Erik si užíva bohatstvo po tatínkovi, vlastní okolo 50 firiem podľa orsr.sk.

Matovič, resp. jeho žena skupuje nehnuteľnosti po celom Slovensku. Sústredia sa najmä na Trnavu a okolie. Matovič je poslanec a podnikať nesmie. Preto čo môže je napísané na jeho manželku: Pavlínu Matovičovú (rodená Repaská). Trnavské automobilové závody kúpil Matovič od zločinca Majského pod cenu. Nehovoriac o tom, že išlo o pozemky získané podvodnou privatizáciou. Paradoxne do TAZ vstúpil aj podnikateľ Póor, o ktorom sa hovorí, že je oligarchom SMERu. Takmer za 14-tisíc štvorcových metrov zaplatili Matovičovci spoločnosti Sipox Holding spolu iba 2 milióny korún (67,6 tisíca eur), pričom znalec ich ohodnotil na sumu takmer 5,5 milióna korún (181-tisíc eur). Matovič trvá na tom, že cena bola štandardná. Teraz tieto pozemky stoja aj 25x viac. Presne rovnakú schému obohatenia sa vyčítal Matovič Druckerovi.

Matovič kúpil 1m2 za necelých 5 Eur. Pozerali sme nehnuteľnosti na adresách v okolí TAZ v súčasnosti a 1m2 stojí okolo 130 Eur. Matovič teda už v čase kúpy to kúpil výrazne pod cenu aj oproti znaleckému posudku. A taktiež už teraz na tomto pozemku získaného podvodnou privatizáciou dokáže zarobiť predajom: 14 000x130Eur= 1 820 000 EUR. Kedže to kúpoval za cenu cca 67 000 Eur, tak 1 820 000: 67 000 = 27. Čiže Matovič to kúpil 27x lacnejšie ako je súčasná predpokladaná súčasna hodnota pozemkov v okolí.

Matovič kúpuje pozemky od Mečiarových privatizérov a taktiež SMERáckych oligarchov. Stále si myslíte, že politika nie je predražené divadlo? Viete si predstaviť, že by toto urobil niekto z Kotlebovej strany? Automaticky by bol mediami dennodenne prepieraný, Matovič by robil tlačovky, organizoval ďalšie pochody za Slušné Slovensko a Kotleba by bol obvinený zo spolpráce so SMERom a HZDS. Prečo však média mlčia o Matovičovi a jeho prepojeniach?

Jozef Majský a jeho prepych.https://www1.pluska.sk/Spravy/Z-domova/Predaj-pozemkov-ktore-kupil-Matovic-Majskeho-skoncil-sude-Ako-to-dopadlo
http://www.orsr.sk/hladaj_osoba.asp?PR=Majsk%FD&MENO=Erik&SID=0&T=f0&STR=3
https://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-/cislo-Okt%C3%B3ber/po-vstupe-v-poora-do-spolocnosti-taz-sipox-dojde-pravdepodobne-aj-k-zmene-vyrobneho-programu.html