Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Poslanci Oľano a SaS spolu s Poliačikom hlasovali tak, aby znemožnili robiť policajtom drogové testy u detí do 15r


Sloboda a Solidarita , Smer , Obyčajní ľudia , Ľudová Strana Naše Slovensko , Slovenská Národná Strana

0€

05/2018

Drogy a alkohol dnes užívajú deti od 10 rokov, veľakrát aj skôr. Napriek tomu, že zákon č. 219/1996 Z. z. obsahuje jednoznačný zákaz požívania alkoholu a iných návykových látok maloletými a mladistvými, neoprávňuje príslušníkov Policajného zboru, zamestnancov obecnej a mestskej polície ani iný príslušný orgán k tomu, aby v praxi preverili, či maloletá alebo mladistvá osoba požila alkohol alebo návykovú látku a teda či došlo k porušeniu zákona.

Zákon, ktorý bol predložený umožňuje tieto testy vykonávať Policajnému zboru, zamestnancom obecnej a mestskej polície. Mladistvú alebo maloletú osobu nie je možné vyzvať kedykoľvek, ale len v prípade, ak vznikne dôvodné podozrenie, že došlo k porušeniu zákonom stanoveného zákazu, teda ak je dôvodné podozrenie, že maloletá alebo mladistvá osoba požila alkohol alebo inú návykovú látku. Návrh zákona je v súlade s právnou upravou EÚ.

Takmer všetci poslanci hlasovali za návrh zákona, zákon prešiel. Nemuselo tak byť, keby poslanci hlasovali ako strany SaS a Oľano. V oboch kluboch sa okrem chýbajucich poslancov všetci zdržali.
S nimi sa zdržali aj nezaradení poslanci: Simona Petrik, Zsolt Simon, Zuzana Zimenová. Nikoho neprekvapí, že milovník omámnych látok Martin Poliačik (Progresívne Slovensko) sa tiež zdržal.

Zdržaním poslanci znemožňujú schválenia zákonov.

https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/hlasovanie/hlasklub&ID=40156
https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=zakony/cpt&ZakZborID=13&CisObdobia=7&ID=892