Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Ministerstvo zahraničia poskytne LGBTI centrám dotáciu 20 tisíc eur


Smer

20 000€

08/2015

Ministerstvo zahraničných vecí poskytne Q-centru v Bratislave a pilotnej fáze vzniku Q-centra v Košiciach dotáciu z prostriedkov štátneho rozpočtu vo výške 20 000 eur. Bratislavské aj košické centrum sú určené pre LGBTI komunitu.

Hlavným cieľom projektu je prevádzka Q-Centra v Bratislave a pilotná fáza vzniku Q-Centra v Košiciach. Medzi čiastkové ciele projektu patrí vzdelávanie, týkajúce sa požiadaviek LGBTI skupín, pracovníkov v školstve, mimoškolských zariadeniach, ako aj pracovníkov s mládežou, študentov práva, psychológie a medicíny. Na základe ďalšieho čiastkového cieľa vznikne zo štátnej dotácie Q-centrum pre LGBTI aj v Košiciach.

Protichodná argumentácia LGBTI

Homo aktivisti presadzujú dve tézy, ktoré si vzájomne protirečia. Jedna je, že homosexualita je vrodená, druhá, že každý si sám môže zvoliť svoje pohlavie podľa toho čím sa cíti (gender ideológia). Z logiky veci vyplýva, že iba jedna alebo žiadna z týchto teórii môže byť pravdivá.

Problémom, ktorý sa spája s LGBTI komunitou je vysoká promiskuita a krátke trvanie vzťahov medzi LGBTI osobami, ktoré bráni aj adopciám detí homosexuálmi. Priemerná dĺžka vzťahu medzi homosexuálnymi osobami podľa výskumov robených v USA je 1,5 roka. Piatich rokov sa dožijú iba 2 % vzťahov.
http://www.hlavnespravy.sk/ministerstvo-zahranicia-poskytne-lgbti-centram-dotaciu-20-tisic-eur/660798