Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Ritomská o Matovičovi: Ľudia sú mu ukradnutí, ide mu len o peniaze!


Obyčajní ľudia

0€

08/2015

Poslankyňa Mária Ritomská, ktorá sklamaná odišla od matovičovcov, opäť prehovorila o podivných praktikách v strane. Ako tvrdí experiment, že sa do politiky dostanú obyčajní ľudia, ktorí budú pomáhať, obyčajným ľuďom nevyšiel. Podľa nej totiž išlo Igorovi Matovičovi vždy iba o fleky a peniaze. Pomoc chudobným a zúfalým občanom, ktorou sa vždy oháňa na tlačovkách, sú len prázdne reči, čo uviedla aj na konkrétnom príklade.

Poslanci museli skladať na tím právnikov, ktorý mal vyberať Matovičov známy, diali sa v strane ďalšie podivné veci.

„Rozdeliť peniaze každého poslanca pre asistentov, to bola ďalšia podnikateľská myšlienka lídra OĽaNO. Ale popritom unikala práca s občanmi, voličmi. Navonok sa s nimi pracovalo, ale nič konkrétne sa pre nich neriešilo,“

Tvrdí, že krátko po voľbách za ňou prišla Matovičova pravá ruka, poslanec Viskupič, ktorý jej povedal, že si za asistentku musí vybrať tajomníčku klubu. Keď odmietla, zvýšil na ňu hlas, že si ju musí zobrať, aby neprepadli peniaze, a že o tom nebudú diskutovať. Vtedy Ritomská prvýkrát pochopila, že sa veci uberajú iným smerom, ako čakala.

To, že sa Matovič nestaral o konkrétne problémy ľudí, svedčí aj prípad, ktorý sa odohral v roku 2012. Matoviča vtedy prosila o pomoc zúfalá žena z východného Slovenska. Tá dokonca dala do zálohy prsteň, len aby sa so šéfom OĽaNO stretla. Keďže nemala peniaze na vlak do Bratislavy, musela to riešiť týmto spôsobom. Čakalo ju však najväčšie sklamanie v živote.

„Ani tajomníčka klubu Táňa K. jej nevedela povedať, kedy sa pán Matovič pre ňu "uvoľní". Večer po skončení rokovania o 19, 00 hod. sa pani Ľubica rýchlo spojila s tajomníčkou klubu Táňou, ale ona jej povedala, že pán Matovič odišiel na stretnutie a už sa nevráti. A bum, čo teraz , milá pani prespite a zajtra si ho počkajte. Ale nie, nemôžem, idem nočným rýchlikom domov a nemám na cestu. Nuž fanynku pána poslanca Igora Matoviča som odprevadila až do vlaku aj s lístkom. Na druhý deň mi telefonovala a spýtala sa, čo pán Matovič povedal na jej odkaz. Pán Matovič? Na Váš odkaz? Viete, nezľaknite sa, on ho ani nečítal, roztrhal ho predo mnou a rovno hodil do koša,“ opísala poslankyňa otrasný zážitok.


http://ritomska.blog.sme.sk/c/385871/kto-to-nezazil-neuveri.html
http://www.topky.sk/cl/100535/1493083/Exposlankyna-OLaNO-Ritomska-o-Matovicovi--Ludia-su-mu-ukradnuti--ide-mu-len-o-peniaze-