Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Rodinkárstvo u Matoviča a prepojenia SaS a Oľano so SMER-SD


Sloboda a Solidarita , Smer , Obyčajní ľudia

0€

08/2018

Župana Blanára v Žiline vystriedala Erika Jurínová. Blanár sa výrazne pričinil o vybudovanie Židovskej synagógy, avšak vzhľadom na jeho Židovský pôvod sa tomu niet, čo čudovať. Horšie je, že na úkor času a financií, ktoré mohli isť na niekoľkoročný neúnosný problém najväčších kolón na Slovensku na úseku Žilina-Svrčinovec.

Jurínová žije v Nižnej na Orave, v oblasti Viničky. Vypracovala sa z krajčírky na županku. Bola vo vysokých funkciach Matovičovej tlačiarenskej firmy a neskôr sa dostala aj do strany Matoviča. Od svojho vstupu do politiky hovorila o svojej čistote a zmene, tvrdo bojovala proti rodinkárstvu. Krátko po jej nástupe za županku je na jej úrade asi najväčšie rodinkárstvo v porovnaní s ostatnými župami. Dokonca prepojenia na Blanára a SMER-SD.

Na Žilinskom samosprávnom kraji (ŽSK) pracuje napríklad M. Dobešová, ktorá je ekonomickou poradkyňou predsedníčky Jurinovej. Riaditeľkou neziskovej organizácie „Áno pre život“ je A. Verešová, ktorá je relatívne známou poslankyňou OĽaNO v parlamente. Dobešová v tejto neziskovke pracuje ako predsedníčka správnej rady. Dobešovej manžel - Peter Dobeš pracuje na ŽSK ako podpredseda, predtým bol starostom Rajeckých Teplíc, kde je zodpovedný za mnoho pofiderných zakázok a tendrov. Peter Dobeš je dlhodobým politikom strany KDH.Ešte lepším príbehom, vzhľadom na hlavnú postavu, môže byť riaditeľka odboru právneho a verejného obstarávania ŽSK, ktorou je istá E. Sivová. Jedná sa o matku poslankyne za SaS Cigánikovej – áno, tej s tými stiahnutými nohavičkami na plagáte. Sivovej nominácia prebehla absolútne bez výberového konania. Rodinkárstvo na ŽSK teda jednoznačne siaha až po opozičných partnerov z SaS. Paradoxne Sivová zastávala vysoké funkcie bez výberového konania aj za čias Blanára (SMER-SD) a tu je vidieť aj prepojenia opozície a SMER-SD.

N. Milanová je poslankyňou za OĽaNO. Jej manžel sa na ŽSK dostal bez výberového konania ako riaditeľ odboru informácii a zahraničných vzťahov.


http://tribunaludu.blog.pravda.sk/2018/07/02/olano-sas-a-rodinkarstvo-v-zilinskej-zupe/