Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Andrej Kiska a jeho zlodejstvá a nedodržiavanie zákona


Sloboda a Solidarita , Most - Híd , Obyčajní ľudia

0€

11/2018

Kiskov poradca Krpelan nezverejnil na žiadosť hlavne.sk informáciu o výške platu funkcionárov prezidenta Kisku. Tak vyzerá dvojitý pohľad na transparentnosť Kiskovcov.
https://hlavne.sk/domace/taja-u-prezidenta-platy-lebo-niektori-beru-aj-dva-naraz/?fbclid=IwAR2RVOiJrjw5kDQTgIVRb5nOQolS3H7PJNqlwiXHNSlFysNJ2c6tVXUsbEE
Samozrejme prezidenta a jeho manipulácie pri nezverejnení platu sa zastal jeden z organizátorov pochodov za Slušné Slovensko Juraj Šeliga, tu sa však niet, čo čudovať. Na organizácií sa priamo podieľal Kiska a jemu blízke osoby.

Podľa právnika Transparency International Slovensko Jána Ivančíka to v poriadku rozhodne nie je. „V zmysle §9 ods. 3 Zákona je kancelária prezidenta SR ako povinná osoba v zmysle Zákona povinná sprístupniť osobné informácie o fyzickej osobe, ktorá je „odborníkom plniacim úlohy pre prezidenta Slovenskej republiky“, a to v rozsahu „a) titul, b) meno, c) priezvisko, d) funkcia a deň ustanovenia alebo vymenovania do funkcie, e) pracovné zaradenie a deň začiatku výkonu pracovnej činnosti, f) miesto výkonu funkcie alebo pracovnej činnosti a orgán, v ktorom túto funkciu alebo činnosť vykonáva, g) mzda, plat alebo platové pomery a ďalšie finančné náležitosti priznané za výkon funkcie alebo za výkon pracovnej činnosti, ak sú uhrádzané zo štátneho rozpočtu alebo z iného verejného rozpočtu“.
Predmetná citácia zákona sa tiež vzťahuje aj na „vedúcich zamestnancov vykonávajúcich práce vo verejnom záujme“ a iné osoby spadajúce pod §9 ods. 3 Zákona. Podľa nášho názoru je z uvedených dôvodov pri týchto osobách kancelária prezidenta SR povinná zverejniť všetky vyššie uvedené informácie.“

Kiska prehral spor o pozemky vo Veľkom Slavkove
Roman Krpelan portálu hlavne.sk opakovane dlhodobo nedvíha telefón, niekoľko odkazov sme nechali aj vedúcemu Kancelárie prezidenta SR Štefanovi Rozkopálovi. Kancelária prezidenta však o platoch mlčí akoby boli platení súkromným investorom a nie z verejných zdrojov, na ktoré sa skladajú občania tohto štátu.

Opozícia v zložení SaS, SME Rodina, OĽANO sa postavila za prezidenta Kisku a schváľuje jeho podvody s pozemkami:Andrej Kiska prijal v prezidentskom paláci symbol satanistov, kozu(30.11.2018):
iniciátormi prijatia bola mimovládka financovaná Sorosovou OSF a zapredaným novinárom a agentom západu na Slovensku - Bánom - Človek v ohrození:Rečník Kiska: