Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Harabin v Izraeli


Smer

0€

02/2019

Harabin v Izraeli: Holokaust ako neodškriepiteľný historický fakt uznávame
Jeruzalem 2. júla (TASR) - Rokovaním s predsedom Výboru pre ústavu, právo a spravodlivosť Knesetu Menahemom Ben-Sassonom pokračovala dnes oficiálna pracovná ...

2. júl 2008 o 12:32 TASR

Písmo:A-|A+40
Jeruzalem 2. júla (TASR) - Rokovaním s predsedom Výboru pre ústavu, právo a spravodlivosť Knesetu Menahemom Ben-Sassonom pokračovala dnes oficiálna pracovná cesta ministra spravodlivosti SR Štefana Harabina v Izraeli.

Okrem ľudských práv boli predmetom rokovania aj otázky popierania holokaustu. SR jednoznačne uznáva holokaust ako neodškriepiteľný historický fakt. Predseda výboru poďakoval Harabinovi za postoj SR k tejto otázke.

Akékoľvek znevažovanie pamiatky miliónov obetí holokaustu a genocíd ani prostredníctvom slobody prejavu nemôže byť predmetom žiadnych politických hier. Je to jednoducho historický fakt a jeho popieranie ostane naďalej trestným činom, dokonca so sprísnenou trestnou sadzbou, vysvetlil Harabin.

Počas návštevy Jeruzalema sa slovenský minister poklonil pamiatke obetiam holokaustu v pamätníku Jad Vašem.

Harabin podobne ako Kiska má veľmi vrúcny vzťah k Izraelu.
https://svet.sme.sk/c/3957457/harabin-v-izraeli-holokaust-ako-neodskriepitelny-historicky-fakt-uznavame.html#ixzz4tLpfvXYS