Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Peniaze vodární tiekli manažérovi z KDH


Kresťanskodemokratické hnutie

1 560 000€

02/2011

Bratislavské vodárne, v ktorých doznieval vplyv KDH, šafárili s peniazmi za autá v prospech ľudí blízkych kresťanským demokratom. Vodárne si podozrivo draho prenajímajú vozidlá od teraz už sprivatizovanej dcérskej firmy Infra Services a niektoré z daných vozidiel už predtým vodárňam dodal Autopolis. Mesačne za prenájom vozidiel platia 130-tisíc eur.

Spolumajiteľom Autopolisu je Jaroslav Paulický, ktorého manažérske zručnosti využíval aj minister dopravy a predseda KDH Ján Figeľ. V jeho rezorte bol Paulický od roku 2010 za KDH podpredsedom predstavenstva štátnej Železničnej spoločnosti.

Prenájom áut vodární cez Infra Services a Autopolis bol podozrivo drahý. Napríklad šéf vodární Daniel Gemeran, ktorého nominoval Ďurkovský, jazdíl na Nissane Maxima QX 3.0. Za prenájom vozidla vyrobeného pred rokom 2003 vodárne platili mesačne tisíc eur. Porovnateľné jazdené auto v tej dobe bolo možno v bazári kúpiť za 11-tisíc eur. Vodárne tak za roky prenájmu cenu auta niekoľkokrát preplatili. Podozrivo draho si však vodárne požičiavali aj iné autá.


http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/169497-peniaze-vodarni-tecu-manazerovi-z-kdh/