Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Dotácie dostal okrem Simona i štátny tajomník za KDH


Kresťanskodemokratické hnutie , Most - Híd , Strana Maďarskej Koalície

516 000€

10/2005

BRATISLAVA - Okrem firmy ministra pôdohospodárstva Zsolta Simona z SMK dostala dotácie z jeho rezortu aj firma štátneho tajomníka ministerstva Mariána Radošovského z KDH.
Od roku 2002 do roku 2004 dostala jeho firma Farm, s. r. o., dotácie vo výške 7,5 milióna korún.

Rok 2002 - O dotáciách rozhodla komisia vymenovaná ešte za ministra Pavla Koncoša. Komisia mala stálych členov, ktorí sa nemenili. Kritériá pre udelenie dotácie neboli jednoznačné, priestor na korupciu bol najväčší.
Firma Farm, s. r. o., súčastného štátneho tajomníka Mariána Radošovského, vtedy dostala 1 milión 800-tisíc. On aj minister Zolt Simon nastúpili do funkcie v októbri. Firma Agrotrade ministra Simona dostala 8 miliónov.
Rok 2003 - O dotáciách rozhodla komisia, ktorú vymenoval minister. Mala presne stanovené kritériá, ktoré musel uchádzač splniť. Členovia komisie skontrolovali, či sú kritériá splnené, a udelili dotáciu. Nemohlo sa stať, že by niekto kritérium splnil a dotáciu nedostal. Členovia boli vymenovaní niekoľko hodín pred zasadaním komisie. Priestor na korupciu sa tým znížil. Firma Farm, s. r. o., dostala dva a pol milióna, firma Agrotrade 8 miliónov.

http://www.sme.sk/c/2431214/dotacie-dostal-okrem-simona-i-statny-tajomnik-za-kdh.html
http://www.topky.sk/cl/10/89376/Zsolt_Simon_ma_podobny_problem_ako_Kanik_odstupit_vsak_nemieni