Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Andrea Kalavská nominantka SMER-SD a teraz odborníčka u Matoviča


Sme rodina , Obyčajní ľudia , Sloboda a Solidarita , Smer

0€

04/2020

Kalavská bola a je najväčšia zastankyňa stratifikácie, ktorá prinesie zisk najmä súkromným zariadeniam, teda Pente. O stratifikácii ako projekte Penty písali viacerí odborníci:
https://visolajsky.blog.sme.sk/c/518064/stratifikacia-skutocna-reforma-1-cast.html
https://visolajsky.blog.sme.sk/c/518064/stratifikacia-skutocna-reforma-1-cast.html

Tvrdenie ministerstva, ktoré nám podsúvajú, že máme zlé výsledky, lebo máme veľa lôžok, nesedí. Slovensko má 5,82 lôžok na 1000 obyvateľov. Ak sa pozriete na počet lôžok podľa OECD, tak krajiny, ktoré majú viac nemocničných lôžok ako my, majú i efektívnejšie zdravotníctvo – najefektívnejšie zdravotníctvo(najnižší počet odvrátiteľných úmrtí) má Francúzsko (lôžok 5,98), ale aj Nemecko (lôžok 8,000), či Rakúsko (lôžok 7,370) a aj k nám porovnateľné Česko (6,630), či Poľsko (6,620), všetky tieto krajiny majú viac nemocničných lôžok ako Slovensko. Ale naši ministerskí analytici tvrdia, že ak ich počet ešte znížime, bude lepšie..
Počet nemocničných lôžok je taký, že na jednej izbe sa tlaťí aj 6 pacientov, najmä čo sa týka interných oddelení. Lekári sú nútení prepúšťať nedoliečených pacentov, lebo nie je voľné miesto a pacienta nového nie je kde umiestniť. Stratifikácia je projekt ako ušetriť súkromným poisťovňam a zarobiť súkromným zariadeniam väčší zisk.
https://www.hlavnydennik.sk/2019/10/24/caplovic-nepodpori-dalsiu-reformu-v-zdravotnictve-vratane-stratifikacii-nemocnic/

Proklamovaná odbornosť Kalavskej je len manipulácia. Vyštudovala medicínu, ale PhD a Doc získala manipulatívne z ošetrovateľstva, jednoduchšia a rýchlejšia cesta k titulom.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/463050-kto-su-drucker-a-kalavska/

Drucker a jeho tajomníčka a kamarátka Kalavská:O podvodoch so sanitkami, kedy jedna mohla byť predražená o vyše 50 000 EUR sa písalo. Záhadne sa nakúpovali Fordy, od známych...
K prepojeniam exministra Tomáša Druckera a Jozefa Ráža s víťazom tendra spoločnosťou LeasPlan, ktorý dostal zákazku za 22,4 milióna aj na Slovenskej pošte, keď v nej obaja páni figurovali sa nevyjadrili.
https://hlavne.sk/domace/kalavska-bude-vysvetlovat-druckerove-sanitky/

Starí známi – LeasPlan – Drucker – Ráž
Víťaz tendra spoločnosť LeasPlan je exministrovi zdravotníctva a exministrovi vnútra Tomášovi Druckerovi dobre známa. Firma bola úspešná aj za jeho pôsobenia na Slovenskej pošte v roku 2014. V tom čase, keď tam bol aj Jozef Ráž. Pošta vtedy uzavrela s firmou rámcovú zmluvu za 22,4 milióna na prenájom 980 vozidiel so servisom. Ráža si Drucker so sebou zobral v roku 2016 na ministerstvo zdravotníctva po svojom nástupe do ministerského kresla. Z Ráža sa stal vedúci služobného úradu, teda najvyšším úradníkom na úrade a vo funkcii zostal aj po Druckerovom odchode. Za riaditeľa Záchrannej zdravotnej služby nastúpil Rážov známy, s ktorým má spoločnú minulosť v Bytovej agentúre rezortu ministerstva obrany. Keď v nej Slovák šéfoval, Ráž mal v agentúre na starosti verejné obstarávanie.

O kšeftoch Druckera, Ráža a známych hovoril práve aj Matovič.
Jozef Ráž mladší podnikal v minulosti vo firme DeVin s Dušanom Dvoreckým. Upozornil na to Igor Matovič. Človek s rovnakým menom má aj firmu Mlynské pole, od ktorej Druckerova manželka kúpila pozemky v Špačinciach pri Trnave.
https://dennikn.sk/minuta/1090687/

Za množstvom bezcitných jedincov nájdete divadlo s pomocou druhým.
http://www.miaumagazin.sk/home/andrea-kalavska-ked-na-lutost-nie-je-cas/Kalavská ako dvojica s Ražom ml. na plese

Ráž ml. je pravá ruka aj R. Kaliňáka.
https://www.aktuality.sk/clanok/574062/kalinaka-ma-nahradit-jeho-znamy-syn-spevaka-joza-raza/

Prečo si Matovič vybral Kalavskú je otázne. Nemá odbornosť ani na vírusy, ale má atestáciu z tropickej medicíny. Koronavírus nepatrí medzi tropické choroby.

Docentúru získala u prof. Krčméryho, pod ním pravdepodobne pôsobila aj na misiach v treťom svete. Zhodou náhod profesúru u Krčmérych získal aj jej manžel Erich Kalavský.
Aj sám Krčméry hovorí, že on odborník na vírusy nie je.


SaS ani OĽANO nesúhlasili s vymenovaním kamaráta Kalavskej Druckera na ministerstvo vnútra.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/463041-matovic-t-drucker-nie-je-clovekom-ktory-dokaze-vratit-doveru-ludi-v-policiu/

Matovič spustil kritiku na Druckera: Je to Kaliňákov poskok a priateľ oligarchu Brhela
https://slovensko.hnonline.sk/1714900-matovic-spustil-kritiku-na-druckera-je-to-kalinakov-poskok-a-priatel-oligarchu-brhela

Žeby Matovič začal v tajnosti spolupracovať s oligarchami z úzadia SMER-SD? podľa nominácií to tak vyzerá....

Možno pomohli dobré vzťahy s bratom Pavla Demeša - Martinom Demešom, ktorý vedie internú kliniku, kde Kalavská pracovala...
https://www.unb.sk/i-interna-klinika-szu-a-unb/

Bratislava 23. novembra 2018 (TASR) - Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nom. Smeru-SD) odmieta obvinenia o prepojeniach s farmaceutickými firmami. Trvá na tom, že jej rozhodnutie nepodpísať revíziu úhrady liekov navrhnutú súkromnou zdravotnou poisťovňou Dôvera bolo správne. SaS hovorila napríklad o jej manželovi Erichovi Kalavskom, ktorý pracoval pre Pfizer. Pfizer vyrába a dodáva vakcíny na Slovensko. SaS upozorňovala aj na Petra Musila, riaditeľa Sekcie farmácie a liekovej politiky ministerstva zdravotníctva, ktorý pracoval ako výkonný riaditeľ farmafirmy MSD. Liberáli uviedli, že v okolí ministerky Kalavskej sú ľudia prepojení na farmafirmy. Tak oni, ako aj ministerka sú preto zrejme podľa SaS v konflikte záujmov. Tiež opätovne kritizovala Kalavskú za nepodpísanie revízie úhrady liekov. Tvrdia, že ministerka sa stavia na stranu farmafiriem.
https://www.teraz.sk/zdravie/a-kalavska-odmieta-obvinenia-sas-o-pre/362998-clanok.html

Svokra Kalavskej - Jozefa Kalavského súdia v Česku za úplatok. Svokor štátnej tajomníčky ministerstva zdravotníctva Andrey Kalavskej (nominantka Smeru) Jozef Kalavský je v Česku obžalovaný z toho, že dal úplatok bývalému riaditeľovi Nemocnice na Homolce.

Na Slovensku Kalavského firma za prvej vlády Roberta Fica (Smer) dodala predražené ultrazvuky štátnej nemocnici a lekárskej fakulte. Od firmy, ktorú Robert Fico kedysi založil, prebrala zas výstavbu bytov v Rusovciach.

Jeden z bývalých Kalavského spoločníkov zas podnikal s Ladislavom Bašternákom, podozrivým z daňových podvodov, ktorý Ficovi prenajíma luxusný byt.https://www.lidovky.cz/domov/pritizi-jim-pocasi-u-soudu-v-kauze-homolka-se-resilo-jestli-pred-sesti-lety-padal-snih.A160121_172857_ln_domov_ogo

Niekdajšia Kalavského firma Transkontakt podivne podnikala aj na Slovensku. V roku 2010 dodala Univerzitnej nemocnici v Bratislave a Jesseniovej lekárskej fakulte v Martine ultrazvuky za vyše 630-tisíc eur za kus.

Boli o 375-tisíc eur drahšie, ako za v podstate rovnaký prístroj Sonowand AS Trondheim zaplatila v Česku Nemocnica Tomáša Baťu v Zlíne. V prepočte zaplatila len 255-tisíc eur. O prípade informoval denník Nový Čas.

Šéfom bratislavskej univerzitnej nemocnice bol v tom čase Miroslav Vaďura, ktorý sa za druhej Ficovej vlády stal šéfom Všeobecnej zdravotnej poisťovne, ktorú ovláda Smer. Nahradil Marcela Foraia, ktorý musel v roku 2015 odstúpiť, keď sa prevalilo, že poisťovňa uzavrela nadštandardné zmluvy so siedmimi firmami jeho tety Anky.

Vaďura bol zas ako šéf poisťovne podozrivý, že sfalšoval jej hospodárenie. Namiesto straty vykazoval zisk.


https://www.tevapoint.sk/svokra-druckerovej-tajomnicky-sudia-v-cesku-za-uplatok/

Jozefovi Kalavskemu sa darilo najmä za vlády SMER-SD, kedy dodávala predražené zariadenia do nemocníc, niektoré aj dvakrát drahšie. Len crz.gov.sk má tranzakcie za výše 9 000 000 EUR.V decembri 2019 tesne pred novými voľbami, ktoré vyhral Matovič Kalavská podala demisiu. Náhodička, alebo dobre pripravený plán a už vtedy známa informácia, že by mohla byť po boku Matoviča?
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/535465-smer-sa-ku-mne-ako-k-svojmu-ministrovi-nesprava-adekvatne-tvrdi-kalavska/