Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Matovičová vláda a rodinkárstvo, Naď


Sloboda a Solidarita , Obyčajní ľudia , Sme rodina

04/2020


Rodinkárstvo na vnútre: Novou hovorkyňou ministra je partnerka šéfa rezortu obrany - Jaroslava Naďa

To, čo u niektorých vlád bolo predmetom početnej kritiky sa očividne začína prejavovať aj v novej vláde, ktorá paradoxne ešte funguje len necelý mesiac. Kabinet ministra vnútra Romana Mikulca totiž podľa najnovších informácií obohatí partnerka Jaroslava Naďa Barbara Túrosová. Ide teda o niečo, čo strana OĽaNO, kým bola v opozícii, dlhodobo kritizovala.


V tejto pozícii chce pôsobiť aj napriek tomu, že je v úzkom vzťahu s ministrom obrany Naďom a údajne je v tomto smere informovaný aj samotný premiér Igor Matovič. S otázkou, či tento krok na rezorte ministerstva vnútra nevnímajú ako rodinkárstvo sme oslovili obidva rezorty aj hnutie OĽaNO.

Nekorešpondujúce stanoviská
Hoci v odkaze ministerstva vnútra sa presne uvádza, že Túrosová sa stane hovorkyňou a poradkyňou Romana Mikulca, na obrane o funkcii hovorkyňe netušia. "Môžeme potvrdiť, že vyštudovaná novinárka a bývalá tvár televízie TA3, pani Barbara Túrosová, je partnerkou ministra obrany Jaroslava Naďa. Podľa našich informácií pani Túrosová nie je hovorkyňou ministra vnútra, ale jeho poradkyňou. Nevidíme dôvod, aby sme sa k uvedenej téme ďalej vyjadrovali, je to interná záležitosť Ministerstva vnútra SR a obsadenie poradcov je plne v kompetencii ministra vnútra Romana Mikulca," poskytla stanovisko hovorkyňa rezortu obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

Verejnosť bola pritom nedávno svedkom podobných krokov aj v prezidentskom paláci, kde bola počas istého času zamestnaná partnerka Michala Trubana z Progresívneho Slovenska Adela Zábražná. Tá však brány paláca opustila v januári 2020.

Naď je rodinkárstvom známy.
Jaroslav Naď zrejme rád spomína na svojho predošlého zamestnávateľa. Ako vedúci sekcie obrany Stálej delegácie SR pri NATO si prišiel na slušné peniaze. Šikovnosť majú asi v rodine, keďže jeho brat René pôsobil v tom istom čase tiež v Bruseli. A za Jaroslavom poputoval aj jeho švagor Anton Tretinár. O rodine s kráľovskými platmi informuje najnovšie vydanie týždenníka PLUS 7 DNÍ.

Odborník Jaroslav Naď za prvej Ficovej vlády pracoval na ministerstve obrany ako riaditeľ kancelárie štátneho tajomníka Daniela Duchoňa. Po výmene ministra Jaroslava Bašku sa spolu s manželkou presunul do Bruselu na post generálneho riaditeľa sekcie obranného plánovania medzinárodných vzťahov a legislatívy.

Šikovný špecialista sa však vyšvihol a koncom roka 2011 vyhral konkurz, kde nemal žiadneho súpera. Krátko nato začal viesť sekciu obrany Stálej delegácie SR pri NATO. Podľa informácií týždenníka PLUS 7 DNÍ mal mesačne zarobiť 13- až 16-tisíc eur. Jeho brata Reného Naďa vyslali do Bruselu ešte koncom roku 2009, pričom aj on pôsobil v Stálom zastúpení SR pri NATO.

Prísť si mal takmer na 6-tisíc eur mesačne. Jaroslavov švagor Anton Tretinár mal tiež veľké šťastie, keďže sa rovnako ako zvyšní dvaja členovia rodiny prebojoval do Bruselu. V komisii, ktorá vyberala uchádzačov na miesto šoféra, pritom sedel aj jeho švagor. Na výplatnej páske si vďaka vďačnému fleku mesačne našiel okolo 4-tisíc eur.

Ministerstvo obrany týždenníku PLUS 7 DNÍ potvrdilo, že všetci traja pracovali na zahraničnom pracovisku, ich platy však zverejniť nechceli s odvolaním sa na ochranu osobných údajov. Bratia Naďovci si nežijú zle ani dnes.
https://www.hlavnespravy.sk/rezort-vnutra-ma-novu-hovorkynu/2118852
https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/rodinka-kralovskym-platom-rezorte-obrany-dari-pribuznym
https://www.topky.sk/cl/10/1884201/Rodinkarstvo-na-vnutre--Novou-hovorkynou-ministra-je-partnerka-sefa-rezortu-obrany