Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Kičura a podvody počas pandémie koronavíru 2020


Smer

0€

04/2020

Medzi podozrivými nie je len bývalý šéf štátneho úradu Kajetán Kičura, ale aj jeho otec. Dôchodcovi Rudolfovi Kičurovi totiž nedávno – práve v čase koronakrízy a rýchlych nákupov zdravotníckeho materiálu – pristálo na účte minimálne 200-tisíc eur.

Podľa informácií Aktuality.sk ich poslala jedna z firiem, ktoré získali od štátnych rezerv – v ére Kajetána Kičuru – zákazku na dodanie zdravotníckych pomôcok. Našej redakcii to potvrdili viaceré dôveryhodné zdroje z prostredia orgánov činných v trestnom konaní.

Pri podozrení z korupcie ide polícia aj do minulosti. Podozrivých prevodov totiž našla viac a ide o státisícové sumy.

Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry zasahujú v Kičurovom dome v Čadci. Kajetán Kičura otvoril policajtom dvere do domu v župane. Podľa informácií Aktuality.sk NAKA zasahuje v Banskobystrickom aj Žilinskom kraji.

Kičura sa preslávil aj kúpou viacerých nehnuteľností pre syna. Dva byty na Konventnej ulici v centre Bratislavy kúpil práve v čase nevýhodných štátnych nákupov a zjavne pod cenu. Okrem toho si Krištof Kajetán Kičura ml. kúpil chatu na Devíne za 110-tisíc eur, ktoré dostal do daru.

Aj Rudolf Kičura vlastní podľa katastra byt v Bratislave na tej istej adrese ako jeho vnuk. Dnes už bývalý SŠHR Kičura je známy Roberta Fica, predsedu strany Smer.
https://www.aktuality.sk/clanok/784014/naka-zasahuje-u-kajetana-kicuru/