Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Matovič chcel rýchlotesty hádzať do Dunaja, potom ich kúpil o euro drahšie 500 000 a tým spôsobil škodu 500 000 EUR


Obyčajní ľudia

500 000€

04/2020

Rýchlotesty, ktoré chcel Matovič hádzať do Dunaja, sme nakoniec kúpili ešte drahšie.

Kúpil ich o 1 euro drahšie, ako tie ktoré vybavila bývala vláda. Kúpil 500 000 a tým urobil škodu štátu 500 000 EUR.

Rýchlotesty majú použiť v osadách, ale aj v domovoch sociálny služieb. Nie je ich však dosť. Štát najprv avizoval, že nakúpil milión rýchlotestov, no obchod sa nakoniec nekonal. V skladoch máme 40-tisíc rýchlotestov, ktoré Slovensko dostalo darom.

„Tie rýchlotesty boli objednané cez určitú firmu. V tom období, keď sa o tom komunikovalo a pán premiér povedal, že ich v tom čase nepotrebujeme, tak my sme ich nekúpili. Bola to len rámcová zmluva, ktorá umožňovala tie testy nakúpiť, ale neboli kúpené,“ vysvetľuje v HNtelevízii minister vnútra Roman Mikulec.


To, či dôjde k plneniu zmluvy, mala riešiť ešte minulá vláda. Keď nastúpila nový kabinet, prehodnocoval všetky zmluvy a túto sa rozhodol nepodpísať. Premiér Igor Matovič však v tom čase na tlačových konferenciách tvrdil, že jeho predchodca Peter Pellegrini nakúpil milión testov, ktoré môžeme hodiť do Dunaja, lebo sú nespoľahlivé.

Remišová sa plietla ohľadom rýchlotestov:
https://www.tvnoviny.sk/koronavirus/1995673_rychlotesty-ktore-chcel-matovic-hadzat-do-dunaja-sme-nakoniec-kupili-este-drahsie
https://slovensko.hnonline.sk/2135926-minister-vnutra-v-programovom-vyhlaseni-nie-je-politizacia-policajneho-prezidenta