Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Osoba prepojená na podvody SMER-SD najatá Matovičovou vládou, podala demisiu po medializácii...


Obyčajní ľudia , Smer

04/2020

Generálna tajomníčka služobného úradu ministerstva vnútra Anna Bilecová požiadala o uvoľnenie z funkcie. Jej žiadosť prišla po informáciách denníka SME, že vo vyšetrovacom spise karuselových podvodov za 70 miliónov eur je z odposluchov zachytený jej rozhovor s jedným z podozrivých Ladislavom Piptom.

„Odmietam byť ďalej terčom verejného lynču vedeného bez akýchkoľvek relevantných dôkazov,“ uviedla v stanovisku Bilecová.

Podvod za viac ako 70 miliónov eur
Do megapodvodu s DPH sa v rokoch 2007 až 2011 zapojilo viac ako sto firiem, podľa vyšetrovania spôsobili štátu škodu viac ako 70 miliónov eur.

Jeden z hlavných organizátorov zločinu Milan Chovanec strávil viac ako štyri roky vo väzbe, v súčasnosti je v Česku, kde naďalej spolupracuje s miestnou políciou.

Podľa jeho skoršieho svedectva pred policajným vyšetrovateľom na Slovensku podvody s DPH kryli viaceré osoby zo súdnictva, z daňových úradov, z polície, ako aj z politiky.

Ladislav Pipta zo Sobraniec sa podľa Chovanca zapojil do daňového podvodu v roku 2008. Podľa policajného spisu Pipta komunikoval cez telefón s riaditeľom daňového úradu v Sobranciach a Michalovciach, ako aj so zamestnankyňou úradu v Michalovciach Jozefínou Vaňovou.

Piptu podľa prepisov odpočúvaní nazývala "miláčik" a "mojko"


Mikulec aj Kyselica sa za Bilecovú postavili
A práve Vaňová vraj 3. novembra 2010 dala Piptovi k telefónu Bilecovú, ktorá v tom čase pôsobila ako kontrolórka daňového úradu v Michalovciach.

Pipta sa Bilecovej opýta, "kedy ci vyrovnám?", Bilecová odpovedá, že "nechaj tak, dobre?", ale Pipta je neodbytný. "Dumal som, toty kvitky treba mi s tobu." Nakoniec sa dohodnú, že Pipta jej zavolá inokedy.

Mikulec aj štátny tajomník ministerstva Lukáš Kyslica sa najskôr za Bilecovú postavili. Premiér Igor Matovič vyhlásil, že musí prejsť detektorom lži.
https://domov.sme.sk/c/22393178/anna-bilecova-poziadala-po-uvolnenie-z-funkcie.html