Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Návrat Galka na dobrý flek v Matovičovej vláde


Obyčajní ľudia , Sloboda a Solidarita

0€

05/2020

V týchto dňoch by sa mali u bývalého ministra obrany a podpredsedu SaS Ľubomíra Galka diať zaujímavé novinky. Povráva sa, že bývalý kandidát za Demokratickú stranu a exšéf obranného rezortu by sa mal stať novým riaditeľom v podniku Letecké opravovne Trenčín (LOTN).

Galko už na ministerstve pracuje, prebieha overovanie
S touto informáciou sme oslovili aj samotný rezort obrany, ktorý tieto informácie nepoprel. "Môžeme potvrdiť, že pán Galko je zamestnancom rezortu obrany. V súčasnosti prebieha proces preverovania jeho bezpečnostnej spoľahlivosti. Ďalšie personálne opatrenia budú realizované v nadväznosti na závery bezpečnostného preverenia a v zmysle rozhodnutia ministra obrany Jaroslava Naďa, ktorý má záujem využiť odbornosť a skúsenosti pána Galka najmä v súvislosti s bojom proti korupcii a netransparentnosti," odpovedala nám hovorkyňa obranného rezortu Martina Kovaľ Kakaščíková.

Ľubomír Galko je bývalý podpredseda strany Sloboda a Solidarita. Neskôr sa s viacerými členmi rozhodol po konflikte s Richardom Sulíkom z SaS odísť. Ešte predtým v strane založili tzv. Demokratické jadro. Galko kandidoval v parlamentných voľbách 2020 zo štvrtého miesta za Demokratickú stranu. Tento subjekt sa však do parlamentu nedostal. Demokratická strana získala vo voľbách podpriemerný 0,14 percentný volebný zisk.Edit:
Naď ku Galkovi: „Nech sa s ním spájajú akékoľvek kauzy, nikto nemôže pochybovať o jeho boji proti korupcii“

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) v pondelok uviedol, že v prípade Galka nevylučuje ani to, že ho využije aj pri riadení podnikov ako takých, či to budú letecké opravovne alebo nejaký iný podnik, o čom sa bude ešte rozhodovať.

Podotkol, že nech sa s Galkom spájajú akékoľvek kauzy, nikto nemôže spochybňovať to, že bojoval proti korupcii a netransparentnosti. „A práve takéhoto človeka v rezorte potrebujem,“ skonštatoval minister.

Ako doplnila hovorkyňa ministerstva Martina Kovaľ Kakaščíková, Galko nastúpil na rezort obrany 27. apríla. Do vypísania výberového konania ho prijali do dočasnej štátnej služby. Obsadil radové miesto na pozícii hlavného štátneho radcu v podriadenosti generálneho tajomníka Služobného úradu MO SR.https://www.topky.sk/cl/10/1899625/EXKLUZIVNE-Velky-navrat-politickeho-dochodcu--Galko-ma-flek-na-obrane--maju-ho-vymenovat-za-sefa
https://www.hlavnespravy.sk/ciganikova-galkovi-dufam-ze-ked-dostane-prilezitost-pana-nada-ze-sa-nezachova-podobne-ked-dostal-prilezitost-sulika/2158078