Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Majiteľov Fitnes centier Matovič nazval fašistickými hlavami


Obyčajní ľudia

0€

05/2020

Majitelia a prevádzkovatelia športovísk viackrát uviedli, že ich protestná akcia bola apolitická. Miestami na tlačovej konferencii pôsobili rezignovane, premiér, naopak, viackrát akoby naznačoval, že za hordou svalou sa dnes skryl aj rozumný krok, ktorý by od nich inak nečakal.

Na otázku redaktorky, či aj napriek tomu bude trvať na vytvorení zákona, ktorý by blokádu kritických cestných ťahov v dôsledku protestov kriminalizoval, odpovedal, že áno, lebo nedopustí, aby nejaká fašistická hlava znepríjemňovala život a blokovala ekonomiku takouto blokádou. Je totiž presvedčený, že najviac blokovali a tlačili k protestom prívrženci strany ĽSNS.

Uhrík: Primitívne vyjadrenie Matoviča

Europoslanec za opozičnú ĽSNS Milan Uhrík v pondelok reagoval na slová Igora Matoviča s tým, že premiér sa podľa neho svojou „egocentrickou a nafúkanou hlavou stal skutočnou hrozbou pre Slovensko“.

„Kritizoval nás, že jediní, ktorí huckali protestujúcich svalovcov proti jeho úžasnej vláde boli prítomné „Kotleby“. Fakt primitívne vyjadrenie. Tak otvorené Tescá a Kauflandy nikomu nevadia, otvorené fitká sú však problém (lebo Matovič v živote vo fitku ani nebol). Protestujúci farmári, protestujúci „slušní ľudia“ a protestujúci Matovič boli svojho času (počas minulej vlády) v pohode, ale protestujúci športovci a majtelia fitnesscentier by mali byť dnes (počas Matovičovej vlády) stíhaní za trestný čin.“

„Politický generálny prokurátor Čižnár bol zlý, ale politický Matovičov prokurátor Lipšic bude OK? Oligarchovia počas minulej vlády boli zlí, ale Matovičovi penťácki topmanažéri vo vysokých štátnych funkciách sú OK? Veď on si z nás podľa mňa normálne uťahuje…, pokračoval Milan Uhrík.


https://www.hlavnespravy.sk/kotleby-reaguju-slova-premiera-tom-ze-mali-stat-za-blokadou-dialnice/2173758