Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Prepojenie Matovičovho ministra financii Hegera na Pentu


Obyčajní ľudia , Sme rodina , Sloboda a Solidarita

0€

05/2020

Hegerova expertka na dane v minulosti radila aj PenteTýmto výletom chceli poukázať na to, ako finančná skupina Penta hospodári a vyťahuje peniaze zo slovenského zdravotníctva prostredníctvom ich poisťovne Dôvera.

„Chceme vám ukázať, kde skončilo 400 miliónov eur, ktoré vytunelovala Penta s krytím strany Smer zo slovenského zdravotníctva,“ povedal na začiatku videa súčasný premiér, ktoré vysielal z cyperského Limassolu naživo.

Daňové poradenstvo
Napriek predvolebným negatívnym vyhláseniam voči finančníkom okolo Jaroslava Haščáka súčasnému ministrovi financií Eduardovi Hegerovi nerobí problém vybrať si za poradkyňu odborníčku na dane, ktorá v minulosti spolupracovala a radila Pente.

Ide o Renátu Bláhovú, ktorá sa stala novému financmajstrovi pravou rukou v oblasti daní.

Keď sme sa na prepojenie Bláhovej a Penty pýtali ministra Hegera počas rozhovoru pred pár týždňami, táto informácia ho zaskočila, pretože o nej nevedel.

Prisľúbil však, že sa o to bude zaujímať.

„Minister sa na to pýtal a dostal odpoveď, ktorá ho uspokojila. Pani Bláhová je odborníčka v daňovej problematike a svojimi dlhoročnými výsledkami a postojmi dokazuje svoje kvality,“ odkázalo najnovšie tlačové oddelenie rezortu financií.

Z týchto žartíkov "vyšportovaného" Hegera môžme vidieť, čo si myslí o intelekte občanov SR.


Rozhovor s Blahovou, aj firma, kde pracovala tak robila podvody, za čo bola zažalovaná a skončila.
Môj vzťah s Pentou nikdy nebol o spolupráci. Svoju profesionálnu kariéru som začínala v spoločnosti Arthur Andersen. V tom čase patrila do prvej šestky najväčších audítorsko-poradenských firiem na svete. Hovorilo sa im aj „Big Six“.

Arthur Andersen však po veľkom škandále so spoločnosťou Enron v roku 2001 skrachoval. V podstate išlo o manipulovanie s účtovníctvom podobne ako v prípade Dôvery. Nafúkli súvahu, audítori sa nedokázali k skreslenému účtovníctvu kvôli konfliktu záujmov objektívne vyjadriť. Nič neurobili, aj keď išlo o subjekt verejného záujmu a potom to niekto zažaloval.

Vo firme som prešla viacerými oddeleniami. Neskôr v roku 1997 som s mojím kolegom založila BMB Partners. Môj vtedajší partner poznal ešte z čias Arthur Andersen niektoré firmy Penty, a tak začal aj pod BMB Partners pre nich robiť sporadicky poradenské projekty. Pamätám si, že vtedy ešte sedeli na Krížkovej ulici.

Ako ste vtedy vnímali túto finančnú skupinu?

V tom čase bola Penta vnímaná ako skupina, ktorá prišla agresívne k svojmu majetku. Na druhej strane niektorí už bývalí partneri Penty chceli svoje podnikanie štandardizovať na nadnárodnú private equity skupinu.

Slová Blahovej o Slovákoch: Slovenská mentalita je taká, že ľudia sa boja otvorene kritizovať, aj keď ide o ich profesionálnu reputáciu, ktorú mlčaním ohrozia.

Penta tvrdí, že pri oceňovaní Dôvery použili daňový režim, ktorý im v roku 2005 navrhla Blahová pri inom projekte.

Blahová: Neviem, o aký konkrétny projekt malo ísť, a nevylučujem, že pri nejakej real estate transakcii v roku 2005 sme im poskytli daňové posúdenie.


Manželom je Michal Blaha, osoba s týmto menom figuruje v množstve firiem, ktoré majú prístup k štátnym zakázkam a mohlo by isť o konflikt záujmov.
http://www.orsr.sk/hladaj_osoba.asp?PR=Bl%E1ha&MENO=Michal&SID=0&T=f0&R=0Jej opis z blogu:
Zakladajúca partnerka BMB Partners. Od roku 1995 sa odborne venuje finančným analýzam hospodárenia firiem, medzinárodnému i slovenskému daňovému právu. Je daňovou poradkyňou a audítorkou. Od apríla 2020 je súčasťou poradenského tímu ministra financií. Obľúbený citát: "Nič nie je isté. Okrem smrti a daní."https://dennikn.sk/autor/rb/
https://www.aktuality.sk/clanok/793389/hegerova-expertka-na-dane-v-minulosti-radila-aj-pente/