Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Minister vnútra Roman Mikulec a kšeft pre otca za 2,5 milióna?


Obyčajní ľudia

0€

06/2020

Minister vnútra Roman Mikulec je podľa Hospodárskych novín podozrivý z rodinkárstva. Firme svojho otca mal dopomôcť k štvorročnému kontraktu na stráženie budov za 2,5 milióna eur.

Zákazku na stráženie objektov vojenskej rozviedky získala Súkromná bezpečnostná služba Mipol patriaca otcovi bývalého šéfa vojenských tajných
a súčasného ministra vnútra za OĽANO - Romana Mikulca. Ten bol v čase, keď došlo k podpisu zmluvy v roku 2004, vedúcim kancelárie vtedajšieho šéfa Vojenskej spravodajskej služby Vendelína Leitnera. Podpis na zaujímavom kontrakte s firmou Mikulcovho otca Jána je práve Leitnerov.

Zmluva podpísaná na jeden rok bola napokon predĺžená až štyrikrát. Firma svoje služby poskytovala v rokoch 2005 až 2007 aj Vojenskému obrannému spravodajstvu, za čo jej vyplatili viac ako 250-tisíc eur. Leitnerov nástupca Juraj Šebo v roku 2008 zmluvy Mipolu vypovedal. Firma už dnes neexistuje.

Práve Šebo sa spomína v dokumentoch, ktoré dostal denník Sme, ako človek zodpovedný za tunelovanie majetku služieb. Ten je dnes vyslancom v Číne. Roman Mikulec vystupuje v kauze ako ten, kto dokumenty hovoriace o údajnom tunelovaní skartoval.

https://www.topky.sk/cl/100535/1351226/Muz--ktory-znicil-spravu-o-tunelovani-na-obrane--Kseft-pre-otca-za-2-5-miliona-eur--