Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Slotov nástupca Danko v SNS bol v SBS napojenej na podsvetie (podľa spisu Gorilla)


Slovenská Národná Strana

0€

05/2013

Andrej Danko, ktorý nahradil Jána Slotu v SNS, bol advokátom v bezpečnostnej službe Dynasty, spomínanej v spise Gorila. Tajná služba ju dlhodobo sledovala pre podozrenie podnikateľa Miroslava Gumana, ktorý sa stretáva s podsvetím. Prácu advokáta v tejto firme si Danko vo svojom oficiálnom životopise neuviedol. Gumana pozná osobne aj predseda parlamentu Pavol Paška zo Smeru.

Kontakt s podsvetím

Tajná služba podľa spisu Gorila dlhodobo sledovala Dynasty pre podozrenie z nelegálnych aktivít a z Gumanovej spolupráce s ľuďmi z podsvetia, pripomína denník.

Danko hovorí, že s Gumanom, ktorý je bývalým príslušníkom SIS, sa spoznal ako vojak základnej služby na ministerstve obrany, kde Guman vtedy pracoval.

"Uvedeného pána som od roku 2005 nevidel. Nemáme žiadne kontakty," tvrdí Danko. V spise Gorila sa píše, že Guman spolupracoval so spojkou ukrajinského podsvetia Martinom Barbiarom.

Okrem toho Dynasty cez svojich ľudí údajne získavala od telekomunikačných firiem informácie o odpočúvaniach. (vždy najmä pred voľbami)

Danko bol aj v ďalšej Gumanovej firme, ktorá v minulosti prevádzkovala už zaniknutú SBS Kontra.

V januári 2005 jej polícia zobrala licenciu. Firma sa postupne premenovala na SBS D&D, potom G&D a od júna 2004 funguje ako Ciridis.

Denník SME píše, že spoločnosť je aktívna v kauze výstavby luxusného golfového areálu vo Veľkom Bieli, kde boli spočiatku Gumanovými spoločníkmi bratia Miroslav a Peter Šatanovci.

Z projektu napokon nič nebolo a Šatanovci sa súdia o 140 miliónov korún, ktoré tam stratili. Prípad vyšetrovala aj polícia pre podozrenie z podvodu a korupcie.

„Trestné stíhanie bolo v júni 2011 zastavené, lebo bolo nepochybné, že skutky sa nestali,“ povedala hovorkyňa policajného prezídia Andrea Dobiášová. V čase, keď sa golfový projekt rozbiehal, už Danko v Ciridise nebol.

„S firmou Ciridis ma nespájali žiadne aktivity a už vôbec nie s areálom vo Veľkom Bieli," povedal Danko denníku.

(Paradox - Danko vystupuje za národnú stranu, Hokej, ktorého symbolom je tiež Šatan je národny šport...zvyšné si už domyslite)


http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/slotov-nastupca-danko-z-sns-bol-sbs-zo-spisu-gorila.html