Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Sčítanie obyvateľstva zadávaním rodného čísla - potrebuje štát posunúť dátový balík farma firmám?


Smer , Most - Híd , Strana Maďarskej Koalície , Obyčajní ľudia

Úplne drzo sa štát rozhodol zrátať ľudí podľa rodného čísla, ktoré zadávate hneď v úvode.
Alebo cez eID, teda cez občiansky preukaz pripojený ku PC.

Vyžadované informácie sú absurdné a ak vezmeme do úvahy hypotézu o výrobe DNA profilu z COVID odberov, netreba dlho rozmýšľať.

Doterajšie sčítania sa neorganizovali s rodným číslom. Jednoznačne odporúčam si prečítať pripojený vzor (v PDF), ako to má byť realizované.

Je absolútne ignorovaná dobrovoľnosť, sloboda právneho úkonu - na ktorú otázku odpoviem, na ktorú nie - čo považujem za protiústavný zásah do práv a slobody.
Odpovieš na všetky otázky konkrétnou odpoveďou alebo na žiadnu. Bodka.

Otázky ako materinský jazyk, národnosť, preferovaný jazyk, pracovisko, vzdelanie, zhodnosť trvalého pobytu s reálnou adresou... to sú tak citlivé otázky, že tieto fakty sa dajú použiť vo veľmi širokom spektre - či už pre bankový sektor (ktorý už má Bankový register) alebo v spojení s registrom NCZI (tzv. elektronická zdravotná karta, ktorú zakladal Smer).
Banky týmto spôsobom dostanú informáciu, kto s kým býva. Predpokladať, že sa údaje nezneužijú, neposunú, nepredajú ďalej... V čase, keď sa hľadajú rôzne protiobčianske obštrukcie?

Pri COVID odberoch si jednotlivé obce (odberné miesta) opisovali celé občianske preukazy, teda aj RODNÉ ČÍSLA.
Niektoré obce - aby to mali jednoduchšie - dávali občanom povinnosť online vpísať osobné údaje (aj rodné číslo) do rezervačného formuláru.

Mobilní operátori vedia, že v TOP čase (hlavne pracovníkov, zamestnancov) je len v Bratislave okolo 150 000 (v čase neexistencie povinného home officu). Zistia, ktorí sú to?

Prekvapuje ma ticho advokátov, resp. ticho celého sektora práv a slobody a to vrátane Verejného ochrancu práv.
Žasnem, že toto dielo dokázalo vyjsť v tejto podobe zo Štatistického úradu SR, plného právnikov.

Ako nebezpečné to vidím aj politicky - vyprofiluje sa nie len DNA, ale aj volič a to hlavne v národnostných oblastiach. Bude vytvorený akýsi "model voliča" (vek, vzdelanie, rodina, práca...)

A týchto "vytvorených modelov" môžete aplikovať na čokoľvek, pretože databázy sú prepojené a napr. exekútori (verejný činiteľ štátu) majú prístup do Bankového registra (súkromný element), je to zakotvené priamo v zákonoch (napr. 129/2010 alebo 90/2016, ktorý nachystali banky). Urobte si názor sami...


https://www.google.sk/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.scitanie.sk/storage/app/media/dokumenty/Vzor%2520formul%25C3%25A1ra_SK.pdf&ved=2ahUKEwjblqaf-f3uAhX7AxAIHf6UAwoQFjACegQIDRAP&usg=AOvVaw2lyGV3yUXcGq4GfUxsPmJ3
www.scitanie.sk