Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Kaník - spojka medzi SDKÚ a SMERom


Smer , SDKÚ

12/2004

Hotel Grand Matej je v Banskej Štiavnici veľmi dobre označený, ešte pred tabuľkou s názvom meste je reklama a šípka, ktorým smerom treba ísť k hotelu. Patrí k najkrajším hotelom v meste, je známy dobrými službami. Hotel vlastní firma Kaník a spol., v ktorej je podľa obchodného registra minister Ľudovít Kaník väčšinovým vlastníkom, Norbert Kaník - brat Ľudovíta menšinovým. Firmu Paradais, ktorá má pub Pražovňa, oficiálne vlastní Norbert Kaník a do obchodného registra ju zapísali len v auguste tohto roka. Na špecializovanej internetovej stránke venujúcej sa podobným zariadeniam je v recenzii napísané, že patrí medzi najoriginálnejšie na Slovensku.

Norbert Kaník podniká aj v oblasti cestovného ruchu. Jeho firma Paradais figuruje spoločne so stavebnou firmou Combin, s. r. o., aj v spoločnosti Ski centrum Banská Štiavnica. Spoločnosť buduje vo Veternom sedle pri Banskej Štiavnici moderné lyžiarske stredisko. Podľa našich informácií by náklady na vybudovanie centra mali stáť okolo 150 miliónov korún, pričom časť môže byť hradená z eurofondov.

Firma Combin podľa Aliancie fair-play sponzorovala v roku 2002 stranu Smer, ktorej dala 40-tisíc korún. Combin je veľmi úspešná firma, podľa Aliancie fair-play pracovala v rokoch 2001 až 2003 na štátnych zákazkách v hodnote 538 miliónov korún.
http://www.sme.sk/c/1853703/stiavnica-kanik-nic-nepovieme-nic-nevieme.html#ixzz3jg3n3pyJ