Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Podpora slovenských podnikateľov v praxi


Smer

08/2015

Vytváranie pracovných miest, znižovanie nezamestnanosti a podpora domácim výrobcom je základným predvolebným heslom všetkých politických strán. V praxi to však býva úplne naopak , bez ohľadu na to, či vládne modrá koalícia, alebo súčasný Smer.

Pracovné miesta sa väčšinou vytvoria na úkor domácich podnikateľov, ktorí zo svojich daní a odvodov platia investičné stimuly pre zahraničné korporácie. Na jedno pracovné miesto vláda neváha poskytnúť stimul aj 50 000 eur . Zahraničným spoločnostiam tak odpadnú náklady na mzdy a ešte dostanú daňové prázdniny po skončení ktorých sa presunu do novej destinácie, alebo začnú vykazovať stratu.(US Steel)

Príklad, ako "podporuje" vláda slovenského výrobcu:

Vyvážať zbrane do Ruska kvôli sankciám nemôžme.
V niektorých krajinách ako Rakúsko, či Česko, si domáci výrobcovia vylobujú aspoň nejaké výnimky, vďaka ktorým nemusia prepúšťať a zhoršovať sociálnu situáciu v postihnutých regiónoch. Na Slovensku, ktoré má podľa liberálnych médií údajne „proruskú“ vládu je tomu presne naopak. Príkladom môže byť slovenská zbrojovka Grand Power, vybudovaná slovenským konštruktérom zbraní Jaroslavom Kuracinom bez jediného eura štátnej pomoci, zamestnávajúca vyše 100 ľudí v regióne z vysokou nezamestnanosťou.

Kým české ministerstvo priemyslu vydalo českej zbrojovke CZ Uherský Brod licenciu na vývoz zbraní, ktoré nie sú určene na „vedenie vojny”, slovenskému výrobcovi naše ministerstvo hospodárstva neumožnilo ani vývoz náhradných dielov pre jeho zbrane predané v Rusku.

Do kategórie „zbrane ktoré nie sú určené na vedenie vojny“ sa od výrobcu CZ dostal dokonca aj samopal 805 Bren.

Ten je v ponuke na ruskom trhu ako novododaný z dátumom 15.7.2015. Kúpiť si môžete aj samopale Škorpión a MK3. Rovnaké výnimky má aj rakúsky Glock.

Dôvod, prečo českí politici umožnia vyvážať Českej Zbrojovke zbrane do Ruska a slovenskí nepovolia svojmu výrobcovi vyviezť ani náhradne diely, môže však byť aj omnoho prozaickejší ako starosť o ekonomiku a udržanie zamestnanosti v regióne.

Slovenský výrobca ma zrejme smolu, že ho na rozdiel od Českej Zbrojovky nevlastní cyperský holding s neprehľadnou vlastníckou štruktúrou, ktorej súčasťou sú údajne aj politické špičky.
www.hlavnespravy.sk/vyvazat-zbrane-do-ruska-kvoli-sankciam-nemozme-samozrejme-tie-zda-sa-neplatia-pre-vsetkych/655803