Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Zbabraná potravinová pomoc


SDKÚ , Most - Híd , Smer

15 000 000€

09/2013

K pomoci z Bruselu sa nedostalo 88-tisíc Slovákov. Kde sa stratilo 3 529 ton potravín, sa dodnes nevie. Škoda sa podľa vtedajajších odhadov mohla vyšplhať až 1,2 milióna eur. Aký je výsledok vyšetrovania tohto potravinového škandálu z obdobia Radičovej vlády? Polícia vinníka nenašla a vyšetrovanie zastavila.

Premiér Robert Fico pritom v čase vypuknutia kauzy naznačoval, že potraviny vôbec neboli vyrobené. „Jestvuje vážne podozrenie z podvodu,“ tvrdil.

Podozrivý dodatok Za vinníka označil exministra Zsolta Simona (Most-Híd) a bývalého šéfa Poľnohospodárskej platobnej agentúry Vadima Haraja, ktorý podpísal dodatok k zmluve s dodávateteľom.

V tom sa rozšíril okruh skladov, do ktorých mali byť doručené výrobky ako cestoviny a múka. Podozrivým však bolo, že patria priamo dodávateľom múky a cestovín. Bolo to v čase, keď už Radičovej vláda nemala dôveru.

Problémy naša krajina nemala len s pomocou na rok 2011. Nedokázala splniť termíny pomoci na rok 2012 a z programu musela vystúpiť. To už dala najavo svoju nespokojnosť aj Európska komisia a vyčiarkla nás z pomoci na rok 2013. Prišli sme dokopy takmer o 15 miliónov eur.


http://www.icocrim.sk/text-policia-nenasla-vinnika-za-zbabranu-potravinovu-pomoc/