Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


„Demokratická“ vláda, ignoruje najvyšší stupeň demokracie – REFERENDUM


Smer

09/2015

Vláda podľa premiéra Roberta Fica (Smer-SD) rešpektuje a chápe výsledky nedávneho referenda v Gabčíkove. V ňom sa obyvatelia vyjadrili proti zriadeniu tábora v obci pre dočasných azylantov z Rakúska. "Nebudeme ho ignorovať," vyhlásil Fico.

Dohoda z Rakúskom bola podpísaná, 500 imigrantov tu už malo byť, kde to viazne? „Nie, nie, nie nemyslím si, že to viazne. Reagujeme na to čo sa odohralo v Gabčíkove v rámci referenda a ostatných vecí, posilnili sme bezpečnostné opatrenia, kamerový systém, bezpečnosť je zabezpečená,“ povedal Kaliňák. (O bezpečnosť v desiatich obciach sa stará 18 policajtov, vláda sa rozhodla, že tento počet navýši na 28, dvadsaťosem policajtov bude chrániť obyvateľov Gabčíkova a okolitých obcí pred 500 mladými moslimskými imigrantmi. Okrem iného budú mať možnosť voľného pohybu.) „Takto sme reagovali na referendum, posilníme bezpečnosť a obavy ľudí budú, verím, že minulosťou,“ pokračoval. Ale premiér Fico povedal, „referendum nebudeme ignorovať, vláda bude rešpektovať výsledky referenda“. Ako si to teda vysvetliť? Vláda bude rešpektovať referendum ale imigranti prídu, tak to máme chápať? „Posilníme políciu aj kamerový systém aby sme mohli rýchlo reagovať na akékoľvek problémy, moje stanovisko myslím, hovorí za celú vládu SMER – SD.“ Kaliňák.

Rýchlo reagovať? Tak ako v Polomke? kde cigáň okradol, brutálne znásilnil a po vzore islamistov surovo podrezal 50 ročnú slovenku, matku troch detí.
Ďakujeme, odmietame.

Vlády Rakúska a Slovenska 21. júla podpísali dohodu o dočasnom presune 500 azylantov z preplneného záchytného strediska v Traiskirchene pri Viedni do slovenského Gabčíkova.
"Pokiaľ by bol tento mechanizmus považovaný za veľmi efektívny, sme ochotní ďalej pomáhať," povedal Fico. Slovensko môže byť podľa neho v takom prípade "veľmi aktívne", pričom však "očakáva od všetkých migrantov, že budú disciplinovaní a budú dbať na tunajšie zákony".

Gabčíkovo 2. augusta (TASR) – Referendum v Gabčíkove bolo úspešné. Obyvatelia odmietli zriadenie dočasného utečeneckého tábora v objekte Slovenskej technickej univerzity Bratislava (STU). Na hlasovaní sa zúčastnilo 2603 oprávnených voličov, čo je 58,46 percenta. Z nich 96,67 percenta, 2501 obyvateľov, bolo proti zriadeniu tábora v obci. Potvrdil to TASR predseda referendovej komisie Teodor Bodo.

„Som veľmi rád, že výsledok odzrkadľuje postoj občanov. Očakávali sme, že ľudia prídu a vyjadria svoj názor a za účasť im ďakujem. Toto rozhodnutie je veľmi významné z hľadiska bezpečnosti a zdravia našich obyvateľov.“ Povedal starosta obce Iván Fenes.
"Ľudia chcú žiť v pokoji a bezpečí. Po petícii proti zriadeniu utečeneckého tábora, ktorú podpísalo 3148 ľudí, sa vypísalo dnešné referendum,“ uviedol starosta obce Iván Fenes. Dodal, že s utečencami majú obyvatelia svoje poznatky už z predchádzajúceho obdobia. „Máme bohaté skúsenosti, ale predtým bola doba iná, v súčasnosti je podstatne búrlivejšia, hlavne v zahraničí. Problémy sa začali, keď ich už bolo viac ako 800, potom sme zaregistrovali už aj veľmi závažné problémy. Na obec s 5000 obyvateľmi niekoľko sto utečencov je už veľa,“ pokračoval. Pripomenul, že ľudia boli radi, keď pred šiestimi rokmi tábor uzavreli. „Nemysleli sme na to, že problém sa zopakuje. O terajších utečencoch nič nevieme. Nevieme, z akej krajiny prichádzajú, nepoznáme ich presný počet. Nikto nás oficiálne neinformuje ani o tom, kedy prídu. Čo je najhoršie, že pravdepodobne budú mať voľný pohyb.

Prečo starosta obce Gabčíkovo zmenil postoj k imigrantom? Stalo sa tak po prílete Kaliňáka do Gabčíkova, priletel vrtuľníkom, porozprával sa so starostom a odletel. Na sľúbený rozhovor s obyvateľmi Gabčíkova „zabudol“.
Čo dostal sľúbené starosta obce Iván Fenes? Má to niečo spoločné s dezinfekciou izieb v ktorých majú byť umiestnený imigranti?


http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/fico-referende-gabcikove-vieme-ake-pravidla-hry-chce-nastolit.html
http://www.pluska.sk/spravy/zo-zahranicia/fico-rakusky-portal-prezradil-ci-je-ochotny-prijat-dalsich-azylantov.html?utm_source=Pluska-2014&utm_medium=citajteviac&utm_campaign=vb2014
http://tv.hnonline.sk/arena-daga-danisa-35705/kalinak-vyzva-k-ludskosti-mam-pocit-ze-niektori-sa-zobudili-teraz-899741