Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Glváč kupuje americké vrtuľníky, na čom zarobí Penta


Sieť , Smer

410 000 000€

09/2015

Slovensko ide kúpiť niekoľko amerických vrtulníkov BlackHawk a nahradí nimi doterajšei ruské stroje. V čase keď na Slovensku niet peňazí, našli sme 261 000 000 dolárov. Táto cena za deväť vrtuľníkov sa zdá viac ako nadhodnotená a naviac ide len o základný rámec kontraktu, ktorý má celkovú hodnotu 450 miliónov dolárov . Pre porovnanie CT zariadenie do nemocnice stojí 1 000 0000Eur (ktorých je nedostatok, ale to nerieší nik).

Šumy hovoria, že na danej tranzakcií zarobí Penta. Dodávateľom kokpitov pre Black Hawky je totiž česká Aero Vodochody, ktorú vlastní Penta Investments. V roku 2010 podpísala Aero s americkým výrobcom kontrakt v objeme štyroch miliárd českých korún. Aero sa zrejme bude podieľať aj na servise nových vrtuľníkov.

Ďalšie šumy hovoria, že Penta ovláda stranu Sieť. Na nedávnej tlačovke Procházka nevylúčil spoluprácu so SMERom. Podľa Križiaka je Penta firmou rodiny Lexovcov.

Keď si to človek pospája. SMER ide urobiť obrovský biznis z daní občanov SR. Na tomto biznise najviac bude profitovať Penta. Pentu podľa Križiaka ovládajú Lexovci, ktorí ovládajú aj SMER a Procházkovú Sieť.

Treba si položiť otázku, prečo táto tranzakcia prebieha v posledné obdobie SMERu. Hrozia obavy, že bude v opozícií a tým bude mať kšeftové prázdniny. O nemocnici za niekoľko miliónov Fico prestal hovoriť (to už asi nestíha). Pritom tento obchod je úplne nepotrebný pre Slovensko. Všetky naše dialnice majú niekoľko desiatok ročné meškanie. Školy a nemocnice sa rúcajú, byty sa stavajú len cigáňom, mládež musí utekať do zahraničia a keď si chce postaviť dom tak musí brať nevýhodné hypotéky, ktoré veľke percento mladých nakoniec nedokáže zaplatiť.

http://helicopters.axlegeeks.com/l/71/Kazan-Mi-17
A, že ide o nezmyselný obchod môžte vidieť podľa toho čoho sa zbavujeme. Zbavujeme sa kvalitnejších ruských mi-17, ktoré potrebujú len trochu údržbu...avšak tá by nestála ani desatinu ceny 250 000 000Eur. Cena amerických vrtuľníkov podľa internetových odkazov je za 9 vrulníkov do 200 000 0000Eur. Kde skončí tých 50 000 000EUR?


http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/353558-slovensko-kupi-americke-vrtulniky-black-hawk-za-261-milionov-eur/
http://ekonomika.idnes.cz/aero-vodochody-doda-desitky-kokpitu-pro-vrtulniky-black-hawk-ptv-/ekoakcie.aspx?c=A120911_122332_ekoakcie_neh
http://www.poslednykriziak.sk/hascak-lexa-paska-a-ich-spolocne-konicky-penta-story-17/421/
http://medzicas.sk/kupa-vrtulnikov-blackhawk-je-tazky-uder-samostatnosti-slovenska/