Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


SMER si robí kampaň za peniaze daňových poplatníkov - rozdáva požiarné auta


Smer

64 000 000€

09/2015

Chlapci zo SMERu sa snažia ľudí zmagoriť tým, že im nahovoria, že všetko nové je dobré. To sa netýka len amerických vrtuľníkov, ale aj hasičských aút. SMER sa rozhodol míňať a rozdáva hasičské auta Iveco daily fire engine. Každý vie, že lacnejšie opraví starú Aviu a budú na ňu lacnejšie náhradné diely ako nejaké Iveco...ktoré bude možné opraviť len v určitom servise - a aj tu sa načŕta otázka - ktorá osoba napojená na SMER vlastní servisy aút Iveco.
Výmena týchto aút sa záhadne deje rok pred parlamentnými voľbami. Slovensko je nesmierne zadĺžené a nekupujeme nezmyselne len vrtuľníky ale aj požiarné auta.

Ide o celoslovenský projekt ministerstva vnútra na rozmiestnenie síl a prostriedkov k zvýšeniu odolnosti Slovenska voči živelným katastrofám sa týka zhruba 1.400 obcí. Takmer 500 z nich dostane nové hasičské vozidlá IVECO DAILY, ďalších 300 (ako napr. Slovenská Ľupča) dostane zrekonštruované vozidlá na podvozkoch Tatra, 620 obcí ohrozených povodňami obdrží protipovodňové prívesy vybavené čerpadlom, generátorom elektriny, prenosným osvetlením a protipovodňovými bariérami.

V rámci projektu pripravenosti Slovenska v boji so živelnými pohromami sa pomoc dotkne až 1400 obcí na Slovensku. Dobrovoľné požiarne zbory dostanú v priebehu roka dohromady 800 nových vozidiel Iveco Daily alebo zrepasovaných Tatier a viac ako 600 obcí dostane tzv. vozíky prvej pomoci vybavené protipovodňovou technikou.

Podľa tejto stránky : https://www.pktrucks.com/stock/view/iv2987-Iveco-DAILY-50C15H-4x2-fire-engine-new/ sa cena jedného hýbe okolo


http://www.bystricoviny.sk/spravy/minister-vnutra-s-predsedom-nr-sr-odovzdali-hasicske-auta-5-obciam-nasho-okresu/
https://www.pktrucks.com/stock/view/iv2987-Iveco-DAILY-50C15H-4x2-fire-engine-new/
http://www.topky.sk/cl/100535/1481651/Kalinak-uz-spustil-predvolebnu-kampan--List-s-navodom--ako-sa-miestni-maju-k-nemu-spravat-