Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Ministerstvo zahraničia (Lajčák - SMER) podporilo peniazmi daňových poplatníkov LGBTI skupiny (homosexuáli, lezby, bisexuáli...)


Smer

20 000€

09/2015

V metropole východu vznikne nove LGBTI centrum. Jeho vznik ako aj prevádzku materského Q centra v Bratislave podporilo ministerstvo zahraničia sumou 20 tisíc eur. Projekt bol schválený v rámci výzvy na predkladanie žiadosti o dotácie na rok 2015 s názvom podpora a ochrana ľudských práv a slobôd.

Peniaze odklepol minister SMERu Miroslav Lajčák.

Podľa manažérky projektu Romany Schlesingerovej 90 percent peňazí je určených na podporu už existujúceho Q centra v Bratislave a 10 percent pôjde na prvú fázu vzniku Q centra v Košiciach. Pôjde o stretnutie s aktivistami z Košíc, ktorých Bratislavské Q centrum oboznámi so štandardmi práce s LGBTI komunitou a vytvorí sieť pre ďalšie kroky ku vzniku funkčného Q centra v Košiciach. Centrum má ponúkať bezplatne právne, psychologické a sociálne poradenstvo pre LGBTI ľudí, ktorých spoločenské postavenie je na Slovensku stále zaťažene homofóbiou, diskrimináciou a absenciou niektorých právnych možností.

Na poslednom dúhovom pochode v Košiciach sa zišlo viac odporcov ako priaznivcov. Romana Schlesingerová pre chorobu svoju účasť ospravedlnila a prihovorila sa asi dvaciatke priaznivcov telefonicky.

Tieto centrá budú slúžiť na propagáciu homosexuality, transexuality.... Na čele je Romana Schlesingerová, ktorá má úzke styky s Robertom Mihálym (o ktorom kolujú fámy, že je pravidelným konzumentom drog) a taktiež so stranou SaS.
Romana Schlesinger sa opakovane negatívne vyjadrila o tradičnej rodine.

Odporúčam obzvlášť toto video:
https://www.youtube.com/watch?v=v_i1c3MmWFARomana sa raz v jednom rozhovore vyjadrila, že patrí k "inému" národu, než je Slovenský. Šumy hovoria, že tým národom je národ Židovský.

http://www.hlavnespravy.sk/ministerstvo-zahranicia-financne-podporilo-vznik-lgbti-centra-v-kosiciach/679260