Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Od kauzy CT ubehli mesiace: Medical Group naďalej zarába na štáte milióny!


Smer

15 300 000€

09/15

Akoby sa nič nedialo. Od kauzy CT, keď mala firma Medical Group, v minulosti spájaná s expodpredsedom parlamentu Pavlom Paškom, dodať do piešťanskej nemocnice predražené CT, uplynulo už 10 mesiacov.

Nový Čas zistil, že spoločnosť, ktorej pozadie siahalo až do tajomného domčeka na Belize, zarába na štáte ďalej. Do viacerých nemocníc dodáva lieky. Čo na to minister a ako sa darí ďalším hlavným aktérom kauzy? V centrálnom registri svieti viacero zmlúv medzi Medical Group a štátnymi nemocnicami. Podľa nich firma z CT škandálu dodáva lieky do nemocníc po celom Slovensku: do Fakultnej nemocnice v Žiline, Detskej nemocnice v Košiciach, do ústavu vo Vyšných Hágoch či do Stredoslovenského ústavu srdcových a cievnych chorôb.

Denník Sme na začiatku roka informoval, že firma vyhrala tender na väčšinu zmlúv na dodávky liekov pre Všeobecnú zdravotnú poisťovňu. Ich celková suma dosiahla 15,3 milióna eur.

Ako dopadli hlavní aktéri?
Renáta Zmajkovičová
Vzdala sa funkcie podpredsedníčky parlamentu a abdikovala aj z pozície predsedníčky dozornej rady piešťanskej nemocnice. Naďalej pôsobí ako poslankyňa parlamentu.

Zuzana Zvolenská
Odvolali ju z pozície ministerky zdravotníctva. Uchádzala sa o miesto úradníčky v Bruseli, po kritike tam nakoniec nenastúpila a otvorila si poradenskú firmu.

Pavol Paška
Odstúpil z pozície predsedu parlamentu. Zostal podpredsedom Smeru, vedie stranícke snemy a pravidelne navštevuje aj parlament.


http://www.cas.sk/clanok/329283/od-kauzy-ct-ubehlo-10-mesiacov-medical-group-nadalej-zaraba-na-state-miliony.html