Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Fico ide pomáhať imigrantom s mimovládkami


Smer

09/2015

Vláda ide pomáhať imigrantom cez mimovládne organizácie. MIMOVLÁDNE ORGANIZÁCIE! Mimovládnym organizáciám bude vláda dávať peniaze daňových poplatníkov na pomoc imigrantom. Takže nebudeme vedieť, kde a na čo peniaze idú.
Vláda Slovenskej republiky pomôže humanitárnym organizáciám, ktoré sa venujú utečencom. Po rokovaní s premiérom Robertom Ficom (Smer-SD) to novinárom povedala predstaviteľka Výzvy k ľudskosti Lucia Štasselová.

Utečenci, ktorých prijmeme, už nebudú môcť opustiť Slovensko.

Pamätáte si na výroky politikov a médií?
– je len na Slovensku, koľkým zo žiadateľov o azyl nakoniec poskytne ochranu (doteraz Slovensko väčšinu žiadostí zamietalo)
– je to len pár stoviek utečencov
– utečenci aj po udelení azylu zrejme opustia Slovensko, pretože do Európy prišli s tým, že chcú žiť v Nemecku

Všetky tri argumenty sú, žiaľ, nepresné a neaktuálne. Stručne povedané: Nakoniec budeme musieť prijímať takmer všetkých žiadateľov, ktorých nám určia kvóty. Ich počet bude rásť zo stoviek na desaťtisíce v najbližších rokoch. A azylanti, ktorým poskytneme ochranu, budú musieť ostať na Slovensku. Budú navždy viazaní na Slovensko a ak vycestujú, ostatné členské krajiny EÚ ich budú môcť eskortovať naspäť na Slovensko. Aj násilnými prostriedkami.
Toto všetko vyplýva z rozhodnutia Rady EÚ. Európska komisia už pripravuje ,,trvalý mechanizmus presídľovania” utečencov do členských krajín.
Dočasné kvóty sa preklopia do trvalých. Slovensko sa musí postarať o ich prácu, (ako vieme väčšina ide do EU len kvôli sociálnemu profitu) či o sociálne dávky – a aj tie sa ešte majú ,,harmonizovať” v rámci celej únie. Nemáme na dôstojne dôchodky, materské, platy a budeme živiť zástupy sociálnych imigrantov.
Už si uvedomujeme čo Podpísal Fico za podpory SMERU, SNS, HZDS a SMK v roku 2008? Je jedno či to bola vtedajšia vláda, ak by vládla opozícia podpísali by to isté, stačí sa pozrieť ako hlasovali za imigračné kvóty.

LISABONSKÁ ZMLUVA! Paragraf 78 odsek 3, ktorý znie: „Ak sa jeden alebo viac členských štátov ocitne v núdzovej situácii v dôsledku náhleho prílevu štátnych príslušníkov tretích krajín, môže Rada na návrh Komisie prijať dočasné opatrenia v prospech dotknutého, respektíve dotknutých členských štátov. Uznáša sa po porade s Európskym parlamentom.“

Ustanovenie, že v čase migračnej krízy môže v únii prijať rozhodnutie kvalifikovaná väčšina, dohodla prvá Ficova vláda: SMER – SD, SNS, HZDS za podpory SMK, toto ustanovenie podpísal premiér Róbert Fico.
http://www.konzervativnyvyber.sk/fico-ide-pomahat-imigrantom-s-mimovladkami/17715/
http://www.konzervativnyvyber.sk/dag-danis-utecenci-ktorych-prijmeme-uz-nebudu-moct-opustit-slovensko/17884/