Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Šéf poisťovne podpisoval dodatky s vlastnou tetou


Smer

14 000 000€

09/2015

Forai je podozrivý, že za svojho pôsobenia vo funkcii zvýhodňoval sedem spoločností, ktoré sú spojené s jeho tetou Annou Sučkovou. VšZP s nimi uzatvorila 12 zmlúv a 69 dodatkov, malo v nich ísť o celkovú sumu 14 miliónov eur. Firmy sa väčšinou zaoberajú diagnostikou.

Dostane späť Forai funkciu? Rozhodne úrad pre dohľad.

Minister zdravotníctva Viliam Čislák však avizuje, že Foraia môže na post vrátiť, ak sa dokáže, že zmluvy sú v poriadku. Preverovať ich bude Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Foraiove zmluvy s tetou Annou Sučkovou má preveriť Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Jeho šéfka Monika Pažinková má však blízko nielen k Foraiovi, ale i jeho rodine. Exšéf Forai totiž podpísal ešte ako riaditeľ VŠZP v Košiciach zmluvu s firmou Gynastar, ktorej spoločníkom je manžel Moniky Pažinkovej Peter Pažinka a do apríla 2015 aj Miroslav Sučko z Družstevnej pri Hornáde.
Práve na tej istej adrese býva aj Foraiova teta Anna Sučková. Firmu Gynastar zastupovala aj 22-ročná dcéra Moniky Pažinkovej Marianna Pažinková. Aby toho nebolo málo, exšéf Forai dokonca v roku 2011 ako riaditeľ košickej VŠZP podpísal dodatok k zmluve na zobrazovacie techniky vo výške 130 950 eur firme Wesper, ktorú zastupovala súčasná riaditeľka Úradu pre dohľad Pažinková.

Tá dokonca pochádza z Košíc tak isto ako Forai. „Jej predchádzajúce pôsobenie i pôsobenie jej rodiny nemá žiadny vplyv na nezaujatosť a objektívnosť pri výkone funkcie,“ reagoval Pažinkovej úrad.

Vrchol cinizmu je keď minister Richter odkáže rodičom detí s rakovinou, ak sa vám nepáči choďte na súd!

Rodičia majú veľké problémy s vybavovaním kompenzačných príspevkov pre onkologicky choré deti, po zamietnutí žiadosti sa ani nepúšťajú do odvolania. Papierovačiek je skutočne veľa a nie všetci rodičia poznajú zákony tak, aby dokázali napísať odvolanie.

Za choré deti na onkológii bojovala aj Detská fakultná nemocnica (DFNsP) v Bratislave. Navrhovala, aby oslabená imunita po onkologickej liečbe u detí bola zaradená do zoznamu diagnóz v zákone. „Možno v budúcnosti, zaznelo z ministerstva".

Či sa zákon a prístup úradov k týmto rodinám zlepší, je otázne. Richterovo ministerstvo neuviedlo, či vôbec a kedy sa bude zákon meniť. A ako zvyčajne, aj teraz sa hovorí o chýbajúcich peniazoch.

Kde to žijeme, keď pár nadutcov rozhoduje o žití či nežití, o tom či nejaký zmocnenec odsúhlasí peniaze pacientovi za peniaze pacienta, na jednej strane sa peniaze v zdravotníctve plytvajú, za nakradnuté si politici stavajú paláce, na strane druhej pacientovi odmietajú preplatiť rôzne úkony a zdravotné pomôcky za jeho vlastné peniaze.


http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/368542-dostane-spat-forai-funkciu-rozhodne-urad-pre-dohlad/
http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/sefka-uradu-dohlad-ma-blizko-kforaiovi-ajeho-tete.html