Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Za peniaze z emisnej kauzy ťažil Slota aj viacerí členovia SNS


Smer , Slovenská Národná Strana

66 000 000€

09/2015

Polícia zmapovala, kde skončili peniaze, ktoré v roku 2008 Interblue Group zarobila na úkor Slovenska. Časť skončila u ľudí, ktorí sú spájaní so Slovenskou národnou stranou. Napriek niekoľkoročnému vyšetrovaniu nebol za kauzu nik potrestaný, odvolaní boli traja ministri.

Je august 2009. Vláda Roberta Fica už niekoľko mesiacov vysvetľuje, prečo predala emisné kvóty garážovej firme Interblue Group za polovičnú cenu. Už doteraz padli pre nezrovnalosti v obchode s emisiami dvaja ministri – Jaroslav Izák aj jeho nasledovník Ján Chrbet.

Na ministerstvo životného prostredia, ktoré naďalej vedie nominant Slovenskej národnej strany (SNS) Viliam Turský, padá podozrenie z ďalšieho nevýhodného obchodu.

Slovenský vodohospodársky podnik ohlásil, že zaplatí za likvidáciu popolčeka v odkaliskách pri teplárňach 85 miliónov eur, hoci na stole bola aj ponuka o 27 miliónov lacnejšia.

V tom čase je už niekoľko týždňov na žilinskom letisku zaparkované štvormiestne lietadlo Diamond DA42 Twin Star, ktoré podľa denníka Pravda využíva práve vtedajší šéf SNS.

Aeroplán vlastní bratislavská eseročka Financial Public Services (FPS), ktorej majiteľkou vtedy bola Katarína Havalec Kubáňová.

Je to manželka podnikateľa v zbrojárstve Norberta Havalca spájaného so Slotom, ktorý radil ministerstvu práve s predajom emisií

Lietadlo spojili s emisiami

Najnovšie zistenia ukazujú, že lietadlo Diamond DA42 Twin Star vyplatili z peňazí z emisného kšeftu. Práve toho, pre ktorý prišla SNS o ministerstvo životného prostredia.


Prokuráto J. Čižnár vyšetrovanie zastavil. Vraj je všetko v poriadku.
http://ekonomika.sme.sk/c/8018465/z-provizie-za-emisny-kseft-vyplatili-aj-lietadlo-na-ktorom-lietal-slota.html#ixzz3n6eUQ9Oy
http://www.teraz.sk/slovensko/ciznar-kauza-emisii/92522-clanok.html