Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Ružomberok nakúpil 1000-eurové stolíky!


Smer

1 000 000€

08/2014

V ružomberskej vojenskej nemocnici nakupovali zariadenie cez sprostredkovateľa a cena sa zdvojnásobila.

Riaditeľom ružomberskej nemocnice je politický nominant, poslanec parlamentu za Smer Jozef Ježík.

Za milión eur sa v auguste rozhodli nakúpiť nemocničné postele a stolíky. Vybrali si spoločnosť MED PARTNERS z Bratislavy a, čuduj sa svete, ceny oproti iným nemocniciam v niektorých prípadoch poskočili aj na dvojnásobok.

V zmluve medzi ÚVN Ružomberok a firmou MED PARTNERS svieti 250 nočných stolíkov. Stovka je uzamykateľná a 150 ich je bez zámku. Sú od českého výrobcu zdravotníckeho nábytku Linet. A jeden stolík podľa zmluvy stojí 1 062 eur s DPH. „No tak táto suma je riadne vysoká,“ skonštatoval obchodný riaditeľ spoločnosti Basco SK Milan Matta.

Práve Basco SK je výhradným zástupcom Linetu na Slovensku. „My dodávame tieto stolíky Eleganza Classic zhruba za 450 eur bez DPH,“ dodáva Matta. Za pravdu mu dáva aj faktúra z Hornooravskej nemocnice v Trstenej.

Posteľ Multicare. Má v sebe váhy, elektrické polohovanie, dokáže sa nakloniť do strán a množstvo iných vychytávok, ako napríklad priepustnosť pre röntgenové vyšetrenie.
Kým vojenská nemocnica za takúto posteľ zaplatila 28-tisíc eur, v susednom Martine tento rok kúpili tri takéto postele od výhradného dovozcu Basco SK po 14 284 eur za kus. Teda cena bola opäť polovičná oproti cene spoločnosti MED PARTNERS!


http://www.pluska.sk/plus-7-dni/domov/drahe-su-nielen-ct-cka-ruzomberok-nakupil-1000-eurove-stoliky.html