Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Žilinčanov okradli nimi volený zastupitelia


Smer

180 000€

12/2013

Žilinská mestská firma predala pozemky súkromným firmám, aby ich obratom za trojnásobok ceny posunuli štátnym železniciam.

Keď viete, ako na to, dajú sa pri obchodovaní zarobiť pekné peniaze. A v Žiline to vedia. Lacno kúpim, draho predám, tam tentoraz platí trojnásobne. Šikovní obchodníci zo spoločností MMB-I a TWG Group kúpili od mestskej spoločnosti Žilina Invest pozemky po desať eur za štvorcový meter a o dva týždne ich predali štátnym Železniciam Slovenskej republiky (ŽSR) po tridsať eur.

Dvestopercentná prirážka. Takmer 180-tisíc eur skončilo namiesto v rukách štátu na súkromných účtoch. Zaujímavé na predaji je, že ŽSR ešte v januári 2013 napísali mestskej firme Žilina Invest, že takmer o desaťtisíc štvorcových metrov budú mať záujem a odkúpia ich zhruba po 30 eur. Stavia sa tam totiž nákladné železničné prekladisko. Z eurofondov.

Spoločnosť Žilina Invest patrí pod mesto Žilina, kde je primátorom Igor Choma zo Smeru. V Žiline Invest je zatiaľ konateľom Vladimír Liššák, na Chomov návrh ho tam zvolilo mestské zastupiteľstvo. Veď je zakladajúcim členom Smeru v Žilinskom kraji. Šéfom železníc je tiež nominant Smeru Štefan Hlinka.

Nechce sa ani veriť, že traja ľudia z jednej „politickej štruktúry“, ako ich nazýva premiér Robert Fico, by nevedeli, že pozemky budú potrebovať železnice, a napriek tomu predaj nehnuteľností prehnali cez dve súkromné firmy. Mesto tak prišlo asi o 180-tisíc eur.

ŽSR potvrdili, že mestskú firmu Žilina Invest informovali už v januári 2013, že dotyčné pozemky pri ceste do závodu Kia smerom na Terchovú budú potrebovať. Plánujú tam vystavať železničný terminál.


http://www.pluska.sk/plus-7-dni/domov/zilincanov-okradli-mesto-prislo-tisice-eur-dostali-ich-sukromnici.html