Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Glváčov kšeft Smer netrápi


Smer

16 700 000€

03/2008

Keď išlo o kšeft za miliardu vo Veľkom Slavkove, premiér tvrdil, že ho organizovali nominanti Vladimíra Mečiara, a konal. Keď ide o kšeft nominanta Smeru Martina Glváča za pol miliardy, mlčí.

Pri Glváčovi, v Smere významnom členovi, zatiaľ Fico zvolil taktiku mlčania a skúpi na vyjadrenia sú aj ostatní členovia strany. „Ja k tomu nič nepoviem, nech vám k tomu povie Glváč,“ povedal predseda poslaneckého klubu Miroslav Číž. Vyjadriť sa nechcel ani podpredseda Smeru Dušan Čaplovič.

Pozemky na Čiernej Vode náhle zmenili majiteľa. Časť z nich je už registrovanána Cypre.

Magdaléna Fischerová, ktorá bola do júna 2007 konateľkou RCBT, teraz sedí v predstavenstve spoločnosti Bratislavská Aréna s Michaelou Törokovou. Tá zastupovala reštituentov v prípade prevodu a následného predaja pozemkov na Čiernej Vode firme LM – Real.
Firma RCTB vlastní tretinu akciovej spoločnosti Regionálne cesty Bratislava. Členom jej predstavenstva je aj Róbert Pinter, ktorý vlastní s ministrami vnútra a financií Róbertom Kaliňákom a Jánom Počiatkom firmu FoRest. Tá prevádzkuje reťazec reštaurácií Steam & Coffee. Pinter podnikal s Kaliňákom a Počiatkom aj v ďalších troch firmách.
Pozemky na Cypre
Podpredseda predstavenstva Regionálnych ciest Bratislava Roman Masár je zase v dozornej rade reklamnej spoločnosti Donar Slovakia, kde bol do roku 2006 aj Martin Glváč. Masár bol zároveň v predstavenstve firmy Asting s Petrom Korbačkom z finančnej skupiny J&T.
Spoločnosť RCBT, na ktorú previedli Glváčovi ľudia lukratívne pozemky na Čiernej Vode, v súčasnosti vlastní cyperská firma Kirtap management, registrovaná v kanceláriách Patsalides & Tymvios. Majiteľ firmy Tassos Patsalides nám odmietol poskytnúť akékoľvek informácie o svojich slovenských zákazníkoch. „Ja vám neviem pomôcť.“


http://www.sme.sk/c/3783220/glvacov-kseft-smer-netrapi.html