Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Kaliňák nakupuje miliónové známky u konkurencie


Smer , Kresťanskodemokratické hnutie

136 277€

10/2009

Ministerstvo vnútra nakupuje aj to, čo si dokáže vyrobiť vo vlastnej kuchyni. Drobné strieborné známky na občianskych preukazoch, takzvané hologramy roky nakupovalo za milióny od súkromnej firmy. Hologramy pritom vie vyrobiť aj Tlačiareň Ministerstva vnútra, ktorá rezortu patrí.

Rezort sa v roku 2003 dohodol so súkromnou firmou Kasico na dodávke identifikačných kariet, hologramov a púzdier za vyše pol milióna eur (16,588 milióna korún). Súkromník na to dostal aj ďalšie miliónové objednávky. Poslednú vlani v marci na nákup hologramov za 136 277 eur (4,1 milióna korún).

Až pred pár týždňami Najvyšší kontrolný úrad upozornil, že ministerstvo si mohlo nechať hologramy vytlačiť vo vlastnej réžii. „Tlačiareň Ministerstva vnútra funguje od roku 1997 a má certifikát na tlač dokladov s ochrannými prvkami,“ uvádzajú kontrolóri v správe z kontroly verejných obstarávaní.

Obchod dohodol ešte exminister Vladimír Palko (vtedy KDH, teraz nezávislý). Ten si v utorok nevedel spomenúť, prečo ponúkol obchod súkromníkovi, keď mohol nechať tlačiť hologramy vo vlastnej tlačiarni.


http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/163825-kalinak-nakupuje-milionove-znamky-u-konkurencie/