Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Pri biznise so Širokým Jahnátek na zákon nehľadí


Smer

2 000 000€

10/2009

Minister hospodárstva Ľubomír Jahnátek (Smer) pri obchodovaní so svojím bývalým šéfom Jurajom Širokým ignoroval zákony. Najvyšší kontrolný úrad navyše zistil, že od neho nakúpil viac tovaru, ako bolo dohodnuté. Firma bit - Studio by mala za tri roky zarobiť takmer 2 milióny eur.

„Ministerstvo hospodárstva nepostupovalo v súlade so zákonom,“ uvádza NKÚ niekoľkokrát v správe z kontroly obchodu, ktorý vlani uzavrel Jahnátek s firmou, ktorá patrí jeho bývalému chlebodarcovi Širokému. Ten je považovaný za sponzora vládneho Smeru.

Jahnátek pre Širokého pracoval, keď šéfoval spoločnosti Plastika Nitra, ktorá veľkopodnikateľovi tiež patrí. Široký je majiteľom bit – Studia prostredníctvom spoločnosti Druhá strategická.

Závery kontroly naznačujú, že rezort nemal obchod so Širokým dopredu poriadne naplánovaný. V zmluve, ktorú s firmou uzavrel, napríklad nebolo presne určené, aké množstvo techniky sa bude nakupovať. Spoločnosť tak potom na základe čiastkových zmlúv rezortu dodala viac tovaru a služieb, ako bolo v kontrakte.


http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/163764-pri-biznise-so-sirokym-jahnatek-na-zakon-nehladi/