Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Firma blízka J&T zatajuje zmluvu za 140 miliónov!


Smer

140 000 000€

12/2014

Tajnosti okolo miliónovej zmluvy firmy, ktorú spájajú s mecenášom Smeru, stále pokračujú. Zmluva firmy Fleetpay, ktorá vyberá poplatky palivovými kartami, nie je verejne dostupná. Kompetentní ju podľa vlastných slov nemôžu zverejniť. Milióny eur tak tečú do firmy s nejasným vlastníckym pozadím, za ktorým môžu byť viaceré osoby spojené s vládnou stranou Roberta Fica.

Ešte pred pár rokmi vyhral tender na mýto Sky Toll s najdrahšou ponukou. To kritizovala Európska komisia. Platby mýta palivovými kartami si Slovensko objednalo priamo v SkyTolle. A ten ich zveril bez súťaže firme Fleetpay

Firma Fleetpay je personálne napojená na podnikateľa Milana Fiľa. Spoločnosť mala v roku 2012 pri tržbách 7 miliónov eur zisk 3,4 milióna eur. O Fiľovi sa hovorí ako o sponzorovi Smeru.

No na miliónovú zmluvu s firmou Fleetpay občania vidieť nemôžu. Nemá ju k dispozícii ani ministerstvo dopravy a preto nám odporučilo obrátiť sa na kompetentných. "Musíte sa obrátiť na kompetentných (NDS, Sky Toll...)", povedal pre Topky Počiatkov hovorca Martin Kóňa.

Ani Národná diaľničná spoločnosť ju taktiež nemá k dispozícii. "Fleetpay je subdodávateľom spoločnosti Skytoll, NDS nemá so spoločnosťou Fleetpay uzatvorenú žiadnu zmluvu," odvetil nám Micharl Fúrik z NDS.


http://www.topky.sk/cl/100371/1443523/Dalsi-skandal-v-Pociatkovom-mytnom-tendri--Firma-blizka-J-T-zatajuje-zmluvu-za-140-milionov-