Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Košické železiarne čerpajú štátnu pomoc. Taja komu posielajú zisk


Smer , SDKÚ , Slovenská Národná Strana , Kresťanskodemokratické hnutie , Hnutie za Demokraciu

10/2015

U.S.Steel Košice, čerpajúce daňové úľavy vyplácajú celý zisk firme, ktorá skrýva majiteľskú štruktúru.

Desiatky miliónov eur odpustených daní, štátne investície do technológií v továrni a finančná pomoc pre udržanie zamestnanosti na strane jednej. Na strane druhej profit z nadštandardných výhod a zisk, ktorý tečie nevedno kam.

Oceliarenská firma U.S.Steel Košice už roky čerpá výnimočné výhody, ktoré jej schválilo niekoľko po sebe idúcich vlád. Firma, ktorá už sedem rokov nezaplatila žiadnu daň z príjmu pritom nadštandardné výhody poberá aj napriek tomu, že odmieta prezradiť kam vlastne peniaze zarobené na Slovensku tečú. Zisk totiž prerozdeľuje nejasnou schémou.

Keď už štát miesto celého podnikateľského prostredia pomáha len vybraným podnikom, mal by si dať o to väčší pozor na transparentnosť celého procesu, ako aj transparentnosť celej vlastníckej štruktúry subjektu, ktorý pomoc dostáva. Rovnako by mal vyvinúť zvýšenú snahu o ubezpečenie verejnosti, že v rámci štruktúry firmy sa nevyskytuje nikto, kto by mohol mať vplyv na získanie dotácií pre podnik, z ktorého by následne sám čerpal výhody.


http://biztweet.eu/article/1159/?kosicke-zeleziarne-cerpaju-statnu-pomoc-taja-komu-posielaju-zisk