Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Kto hlasoval za TTIP (transatlantickú zónu voľného obchodu)


Sloboda a Solidarita , Smer , Obyčajní ľudia , Most - Híd , SDKÚ

0€

09/2015

Sulík sa vyjadruje dlhodobo, že je proti. A že nebude hlasovať za TTIP. Ako dôvody udáva:
http://sulik.sk/ttip-budem-hlasovat-proti/
A čo je veľmi sporné, ide o ochranu investorov. Preto sa aj táto dohoda o voľnom obchode volá Transatlantic Trade and Investment Partnership (TTIP).

Návrh textu nie je verejný!
Či navrhované pravidlá sú dobré alebo nie a či naozaj pomôžu voľnému obchodu, nevie takmer nikto a kto to vie, nesmie o tom hovoriť. Návrh textu totiž nie je verejný. V Bruseli existuje takzvaný „reading room“ (čitáreň) v ktorej sa nachádza text zmluvy a kam má prístup len zopár vyvolených.
Celkovo mám dojem, že ide skôr o vnútenie amerických noriem Európe, ako o voľný obchod.

Zaujímavosťou je, že Sulik je proti, ale hlasoval za. Iné slová a iné skutky...

Hlasovanie "slovenských" poslancov v EU parlamente:

Svoju podporu TTIP hlasovaním vyjadrilo 9 europoslancov, menovite Monika Flašíková Beňová (Smer-SD), Eduard Kukan (SDKÚ-DS), Vladimír Maňka (Smer-SD), József Nagy (Most-Híd), Richard Sulík (SaS), Boris Zala (Smer-SD), Branislav Škripek (OĽaNO), Ivan Štefanec (SDKÚ-DS) a Jana Žitňanská (NOVA).
Zdržali sa Pál Csáky (SMK), Miroslav Mikolášik (KDH), Monika Smolková (Smer-SD) a Anna Záborská (KDH).

V podstate sa dá povedať, že za dohodu TTIP hlasovali všetci "slovenskí" europoslanci. Nemali by sme z bezpečnostných dôvodov a sabotáže odvolať "slovenských" poslancov z EU parlamentu?

Bráňme našu budúcnosť!
Plánovaná dohoda o voľnom obchode TTIP medzi EÚ a USA slúži záujmom koncernov a nie nás občanov:
- TTIP nahlodáva demokraciu a právny štát: zahraničné koncerny budú môcť v budúcnosti pred súdmi na neverejných pojednávaniach žalovať štáty na obrovské čiastky náhrady, ak (štáty) prijmú zákony, ktoré obmedzia ich zisky.
- TTIP dláždi cestu privatizáciám: dohoda má koncernom uľahčiť kšeftovanie s vodou, zdravím a vzdelaním na účet verejnosti.
- TTIP ohrozuje naše zdravie: čo je dovolené v USA, bude legálne aj v EÚ – to by otvorilo cestu frackingu, geneticky modifikovaným potravinám a mäsu s obsahom hormonálnych prípravkov (GMO plodiny ovplyvňujú populácie včiel, stav a výživnú schopnosť pôdy, takisto ľudské zdravie – strata reprodukcie, onkologické ochorenia... Uvedomelé krajiny konajú, v Maďarsku, Poľsku, Rakúsku... je pestovanie GMO zakázané, v Rusku je dokonca pestovanie GMO plodín trestné, SLOVENSKÁ „SOCIÁLNA“ vláda zatiaľ ohrozenie úplne ignoruje).
- TTIP okliešťuje slobodu: hrozí ešte komplexnejšie sledovanie a dirigovanie používateľov internetu. Nadmerné autorské práva sťažia prístup ku kultúre, k vzdelaniu a vede.
- TTIP je prakticky nezvratná: keď raz bude prijatá, volení politici zmluvu nebudú môcť viac zmeniť. pretože pri každej zmene musia súhlasiť všetky zmluvné strany. Nemecko (ani Slovensko, pozn. prekl.) samotné by zo zmluvy nemohlo vystúpiť, pretože zmluvu uzatvára EÚ.
Hlasovanie za dohodu TTIP
V odkaze nižšie petícia na zastavenie rokovania o dohode TTIP.

https://stop-ttip.org/podepiste/
http://www.independent.co.uk/voices/comment/what-is-ttip-and-six-reasons-why-the-answer-should-scare-you-9779688.html
http://www.hlavnespravy.sk/pozrite-si-ako-slovenski-europoslanci-hlasovali-o-ttip/644423
http://www.niejetotak.sk/proti-ttip-v-europskom-parlamente-nezahlasoval-ani-jeden-slovensky-europoslanec/
http://www.votewatch.eu/en/term8-negotiations-for-the-transatlantic-trade-and-investment-partnership-ttip-motion-for-resolution-vote-.html